Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- Polska, która w jednym czasie stabilizuje swoją sytuację budżetową, jest w stanie przeznaczać znaczne środki na politykę społeczną, wypełniać swoje zobowiązania wobec NATO i inwestować w rozwój infrastruktury – stwierdził premier Mateusz Morawiecki podczas WELT Economic Summit w Berlinie. 

WELT Economic Summit w Berlinie, to jedno z ważniejszych spotkań ludzi polityki i biznesu.

Mateusz Morawiecki zachęcał również przedstawicieli świata biznesu do inwestowania w Polsce. - Istotne jest, żeby w kraju pojawiło się jak najwięcej projektów innowacyjnych – dodał. Premier podkreślił, że Polska jest bardzo mocno włączona w europejskie mechanizmy gospodarcze. 

Jak dodał Morawiecki „dzięki polskim przedsiębiorcom i pracownikom jesteśmy na ustach światowego i europejskiego biznesu jako kraj, który znakomicie godzi cele społeczne z celami rozwojowymi i jednocześnie potrafi zapewnić stabilność fiskalną i ekonomiczną”.

Ponadto Mateusz Morawiecki odniósł się do sytuacji na Bliskim Wschodzie. Wyraził nadzieję na zmniejszenie napięcia oraz poinformował o spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą, które miało miejsce w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie, w związku z zaistniałymi wydarzeniami.

{crossposting}