Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Cyberhigiena i nowoczesne technologie – to tematy przewodnie tegorocznych obchodów Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa (ECSM). W inauguracji polskiej edycji ECSM wziął udział minister cyfryzacji Marek Zagórski.

- Kwestie związane z cyberbezpieczeństwem są jednymi z najważniejszych w kontekście funkcjonowania państwa. To absolutnie kluczowe działania, które muszą podejmować też biznes, ale i obywatele – powiedział szef MC.

Polską edycję ECSM koordynuje Państwowy Instytut Badawczy NASK

- Takie wydarzenia jak Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa są istotne z uwagi na potrzebę budowania świadomość – mówił Zagórski. - To także okazja do współpracy z innymi państwami. Wspólnie powinniśmy poznawać nowe rozwiązania, wymieniać się doświadczeniami. A wszystko po to, by nasze cyberbezpieczeństwo podnieść na jak najwyższy poziom. - Tylko wtedy będziemy zdolni do korzystania z nowoczesnych technologii, kiedy będziemy mieli gwarancję bezpieczeństwa ich wykorzystywania – dodał szef MC.

Podczas poniedziałkowej inauguracji ECSM przedstawiciele NASK zaprezentowali m.in. raport o dezinformacji. Jak wynika z badania internautów „Bezpieczne wybory. Badanie opinii o (dez)informacji w sieci” - ponad połowa ankietowanych (56,2%) spotkała się ze zjawiskiem dezinformacji w sieci. Najczęściej są to fake newsy (29,9%), trolling (15,6%), fałszywe konta internetowe (14,9%). 

- Dezinformacja i manipulacja opinią publiczną to jedne z poważniejszych wyzwań współczesnego internetu. Większość Polaków dostrzega ten problem. Niestety, znaczna część badanych przyznaje, że nie weryfikuje prawdziwości informacji online – powiedział minister. - Wybory, w tym parlamentarne, są momentem, gdy dezinformacja szczególnie przybiera na sile. Dlatego tak ważna jest edukacja – dodał Zagórski.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…