Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zwolnienie ze składki ZUS, świadczenie postojowe, dotacja dla mikro i małych firm oraz dopłata do wynagrodzeń pracowników - to rządowa pomoc na kolejne miesiące, która trafi do przedsiębiorców objętych obecnie obostrzeniami.

Wsparcie obejmie m.in. salony kosmetyczne i fryzjerskie, sklepy meblowe, budowlane oraz firmy prowadzące detaliczny handel w galeriach handlowych.

- Strategia wspierania polskich firm i miejsc pracy jest dobrze przemyślana - mówi wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, którego resort przygotował najnowszy pakiet pomocy dla firm.

Wicepremier przedstawił na konferencji prasowej szczegóły instrumentów wsparcia dla przedsiębiorców na kolejne miesiące. Dotychczasowa pomoc zostanie rozciągnięta na kilkanaście dodatkowych branż, a jej wartość wyniesie około 10 mld zł. Wsparcie będzie mogło trafić nawet do 420 tys. firm, zatrudniających ok. 1,4 mln osób.

Informując o pomocy dla firm na kolejne miesiące wicepremier Jarosław Gowin podkreślił:

- Ta pomoc jest miarą wysiłku podejmowanego przez polskiego podatnika i polskie społeczeństwo, aby pomóc firmom ratować miejsca pracy.

Podsumowując rok działań rządu na rzecz ratowania polskiej gospodarki, minister Gowin zaznaczył, że warto w tej ocenie oprzeć się również na tym, jak spostrzegają nas inne państwa.

- Polska powszechnie wskazywana jest jako kraj, który odniósł ogromny sukces, jeżeli chodzi o minimalizowanie gospodarczych skutków pandemii. Kondycja polskiej gospodarki na tle globalnych procesów makroekonomicznych jest bardzo mocna - powiedział wicepremier.

Zdaniem szefa MRPiT siłą polskiej gospodarki wynika z pracy, przedsiębiorczości i zaangażowania setek tysięcy przedsiębiorców oraz wsparcia państwa.

To bardzo dobrze przemyślana strategia wspierania polskich firm i miejsc pracy - ocenił.

Wicepremier podkreślił, że ratując miejsca pracy rząd myśli jednocześnie o przyszłości i długofalowej budowie silnej gospodarki. Służyć temu mają kolejne opracowywane programy.

- Już wkrótce ministerstwo rozwoju, pracy i technologii przedstawi dwie ważne strategia rozwojowe polskiej gospodarki - Strategię Produktywności oraz Nową Politykę Przemysłową
- zapowiedział Jarosław Gowin.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…