Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

61 sportowców z 215 reprezentantów Polski na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Tokio to żołnierze! - To jest wielkość rekordowa. Wcześniej nigdy tak wielu sportowców nie było żołnierzami Wojska Polskiego.

Jest to dla mnie dowód tego, że nasz program, który wciąż modyfikujemy, który wciąż wzbogacamy przynosi dobre rezultaty - powiedział podczas spotkania z żołnierzami - sportowcami Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

W siedzibie MON min. Mariusz Błaszczak spotkał się ze sportowcami, którzy będą reprezentować Polskę podczas zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Tokio. 

- Bardzo dziękuję za to, że będąc żołnierzami Wojska Polskiego uprawiacie sport, bo dzięki temu rozsławiacie imię Polski na arenie międzynarodowej, ale również stanowicie przykład i wzór dla waszych koleżanek i kolegów, a więc dla żołnierzy Wojska Polskiego - mówił minister.  

Służba wojskowa jest nierozerwalnie związana ze sportem. Siła, sprawność fizyczna, nastawienie na realizację obranego celu - to cechy, które łączą sportowca i żołnierza. 

- Dziękuję wam za codzienną służbę. Za to, że stanowicie wzór dla żołnierzy Wojska Polskiego. Stanowicie także wzór dla młodych ludzi, których zachęcamy, aby wstępowali do Wojska Polskiego. Jesteście Ambasadorami naszej społecznej kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”. Bardzo wam za to dziękuję. Jestem przekonany, że wielokrotnie będziemy słyszeć nasz hymn na igrzyskach w Tokio - podkreślił minister 

Szef MON Mariusz Błaszczak zwrócił uwagę, że spośród 215 sportowców - tyle osób stanowi reprezentacja Polski na igrzyska olimpijskie - 61 osób to żołnierze Wojska Polskiego. 

- Jestem pewien, że z honorem będziecie walczyć o jak najlepsze miejsca, że ta walka będzie odbywała się w imię zasady fair play, że do ostatniego metra, do ostatniej sekundy będziecie walczyć o to, żeby zająć jak najlepsze miejsca - zaznaczył szef MON. - Wszyscy będziemy wam kibicować, wierząc w to, że osiągnięcie sukces. Ten sukces będzie waszym sukcesem, będzie sukcesem Polski i sukcesem Wojska Polskiego - dodał minister. 

Podczas spotkania szef MON odniósł się do reformy, w tym konsolidacji sportu wyczynowego w Wojsku Polskim, w wyniku której powstał Centralny Wojskowy Zespół Sportowy tworząc dodatkowe etaty dla młodych i zdolnych sportowców. Minister zaznaczył, że resortowi obrony narodowej zależy na tym, żeby jak najwięcej młodych i zdolnych ludzi reprezentowało Polskę jako żołnierze. 

{crossposting}

Czytaj więcej

Sarnowski: Proponujemy sprawiedliwy system podatkowy, który uwzględnia różnice w dochodach obywateli

Rekordowa podwyżka kwoty wolnej od podatku, wzrost do 120 tys. zł progu podatkowego, podatkowe fair play i podatkowy restart gospodarki - to główne elementy podatkowej części Polskiego Ładu.

Więcej…

Parasol noś i przy pogodzie, czyli jak się przygotować na 2022 rok

Dobre wyniki gospodarki – i polskich firm – są faktem. Nie ma tu żadnej manipulacji

Jak tu nie być zadowolonym, kiedy nawet Komisja Europejska podnosi perspektywy wzrostu gospodarczego dla Polski na bieżący rok: i to aż o jedną piątą, do 4,8%. Ministerstwo Finansów, między zapowiedziami kolejnych rozwiązań podatkowych uderzających w „klasę wyższą” (czyli zarabiającą powyżej średniej krajowej) przemyca też błogi komunikat – oto po pierwszym półroczu nadwyżka budżetowa wyniosła 28 mld, a fiskus zarobił o 18,5% więcej, niż rok wcześniej. Tyle tylko, że mniej eksponowane są pewne niepokojące sygnały, dotyczące roku przyszłego.

Więcej…

Obajtek: Nasz najnowszy raport jest cennym źródłem wiedzy o Grupie Orlen

Raport Roczny Grupy Orlen za 2020 r., przygotowany w formule zintegrowanej, jest już dostępny w wersji online. To dokument kompleksowo prezentujący finansową oraz pozafinansową działalność Koncernu.

Więcej…

Społeczne zaangażowanie i odpowiedzialność po polsku

Photo by krakenimages on Unsplash

Rzadko poruszamy tu problematykę społecznej działalności biznesu. A staje się ona jednym z coraz ważniejszych zagadnień, bezpośrednio związanych z działalnością przedsiębiorstw, szczególnie tych dużych i średniej wielkości - na rzecz środowiska, lokalnej społeczności i pracowników. Tego typu działania stają się ważne zwłaszcza w kontekście postrzegania wizerunku firm na zewnątrz.

Więcej…

Kamiński: Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości to rzeczywisty systemowy przełom

Photo by Bermix Studio on Unsplash

Podczas konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapowiedziano powstanie nowej jednostki Policji - Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. W konferencji wziął udział Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji

Więcej…