Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Witryna Biennale di Venecia

Rzeźba Romana Stańczaka „Lot” to jedyny eksponat prezentowany w Pawilonie Polskim podczas 58. Międzynarodowej Wystawy Sztuki w Wenecji (La Biennale di Venezia)

– najstarszej i jednej z najważniejszych międzynarodowych imprez artystycznych. W uroczystej inauguracji Pawilonu Polskiego wzięła udział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Wanda Zwinogrodzka.

- Tegoroczne hasło przewodnie 58. La Biennale di Venezia, brzmi: „Obyś żył w ciekawych czasach” – przypomina wiceminister Wanda Zwinogrodzka. - Kurator wystawy, Ralph Rugoff, dyrektor londyńskiej Hayward Gallery, stwarza okazję, by przyjrzeć się naszej rzeczywistości, która wystawia nas na doświadczanie nieustannych przeobrażeń, na życie w procesie przemian, w którym jedni widzą zmierzch kultury Zachodu, inni – świt nowej epoki w historii naszej cywilizacji. Doskonale wpisuje się w to przesłanie praca polskiego artysty Romana Stańczaka „Lot”, wybrana przez jury otwartego konkursu na kuratorski projekt wystawy – dodała wiceminister otwierając Pawilon Polski.

Minister Zwinogrodzka podkreśliła, że Pawilon Polski od lat 30. ubiegłego wieku stanowi skrawek Polski na ziemi włoskiej i zarazem forum prezentacji polskiej sztuki współczesnej. Podziękowała również wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tegorocznej wystawy – artyście Romanowi Stańczakowi, kuratorom – Łukaszowi Rondudzie i Łukaszowi Mojsakowi i Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki za opiekę merytoryczną nad projektem oraz zaprosiła zwiedzających do zmierzenia się z intelektualnym i artystycznym wyzwaniem prezentowanego dzieła.

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…