Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Witryna Biennale di Venecia

Rzeźba Romana Stańczaka „Lot” to jedyny eksponat prezentowany w Pawilonie Polskim podczas 58. Międzynarodowej Wystawy Sztuki w Wenecji (La Biennale di Venezia)

– najstarszej i jednej z najważniejszych międzynarodowych imprez artystycznych. W uroczystej inauguracji Pawilonu Polskiego wzięła udział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Wanda Zwinogrodzka.

- Tegoroczne hasło przewodnie 58. La Biennale di Venezia, brzmi: „Obyś żył w ciekawych czasach” – przypomina wiceminister Wanda Zwinogrodzka. - Kurator wystawy, Ralph Rugoff, dyrektor londyńskiej Hayward Gallery, stwarza okazję, by przyjrzeć się naszej rzeczywistości, która wystawia nas na doświadczanie nieustannych przeobrażeń, na życie w procesie przemian, w którym jedni widzą zmierzch kultury Zachodu, inni – świt nowej epoki w historii naszej cywilizacji. Doskonale wpisuje się w to przesłanie praca polskiego artysty Romana Stańczaka „Lot”, wybrana przez jury otwartego konkursu na kuratorski projekt wystawy – dodała wiceminister otwierając Pawilon Polski.

Minister Zwinogrodzka podkreśliła, że Pawilon Polski od lat 30. ubiegłego wieku stanowi skrawek Polski na ziemi włoskiej i zarazem forum prezentacji polskiej sztuki współczesnej. Podziękowała również wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tegorocznej wystawy – artyście Romanowi Stańczakowi, kuratorom – Łukaszowi Rondudzie i Łukaszowi Mojsakowi i Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki za opiekę merytoryczną nad projektem oraz zaprosiła zwiedzających do zmierzenia się z intelektualnym i artystycznym wyzwaniem prezentowanego dzieła.

Czytaj więcej

Imigranci są nam potrzebni

Mimo licznych socjalnych programów „z plusem”, wdrożonych w ostatnich latach przez rząd wciąż nie przyniosły one założonego efektu w postaci zwiększenia przyrostu naturalnego w naszym kraju.

Więcej…

Czarnek: Na przyszły rok będziemy mieć sto kilkadziesiąt milionów złotych na program „Poznaj Polskę”

Podczas konferencji prasowej Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podsumował swoje najważniejsze działania zrealizowane w pierwszym roku urzędowania.

Więcej…

Maląg: Pandemia przyspieszyła procesy cyfryzacji

Photo by Alex Kotliarskyi on Unsplash

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg wzięła udział w spotkaniu ministrów pracy państw V4. W Budapeszcie dyskutowano o wpływie pandemii na rynek pracy i sposobach przeciwdziałania jego negatywnym skutkom.

Więcej…

Buda: Rząd podejmuje działania wspierające przedsiębiorstwa

W programach regionalnych jest dostępna szeroka pula środków na finansowanie działań przedsiębiorstw, które chcą podbijać zagraniczne rynki oraz promocję gospodarczą regionów - mówił wiceminister finansów, funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda podczas otwarcia Zgierskiego Forum Gospodarczego.

Więcej…

Błaszczak: Rozmawialiśmy na temat scenariuszy, które są kreślone za naszą wschodnią granicą - zapewne na Kremlu

Razem jesteśmy w Sojuszu Północnoatlantyckim i w Unii Europejskiej. Razem budujemy bezpieczeństwo naszych państwa. Ta współpraca jest warunkiem właśnie bezpieczeństwa, jest też warunkiem rozwoju.

Więcej…