Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Miało być wyjątkowo i… było wyjątkowo. Chociaż nie tak, jak sobie kilka miesięcy wcześniej wyobrażaliśmy. Jubileuszowa, trzydziesta edycja Konkursu „Teraz Polska” z powodów oczywistych musiała się obejść bez wieczornej gali.

Zrekompensowała to niezwykle serdeczna, sympatyczna uroczystość w ogrodach Pałacu Prezydenckiego z udziałem Pierwszej Damy RP, pani Agaty Kornhauser-Dudy. To z jej rąk wyróżnienia odebrali tegoroczni laureaci. Biało-czerwona drużyna dostawców najlepszych produktów i usług powiększyła się o kolejne marki.

Sporo mówi się ostatnio o równych szansach w biznesie, o równym traktowaniu przedsiębiorców. W Konkursie „Teraz Polska” te idee wcielamy od trzech dekad. Nie jest dla nas ważne, czy o Godło „Teraz Polska” aplikuje wielki koncern czy mała firma, czy chodzi o podmiot z tradycjami czy o nowego gracza na rynku.

 

Nie patrzymy na to. Eksperci i kapituła biorą pod lupę jakość zgłaszanych produktów i usług. Nikt nie może liczyć ani na preferencje, ani na taryfę ulgową. Dlatego nasze godło od lat cieszy się ogromnym prestiżem wśród konsumentów i przedsiębiorców, co potwierdzają prowadzone cyklicznie badania.

Różne produkty i usługi, różne branże. W tym roku wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele sektorów: budowlanego, kosmetycznego, farmaceutycznego, spożywczego (w tym producentów wyrobów tradycyjnych) i finansowego. Nagrodzono wiele przedsięwzięć z zakresu nowoczesnych technologii (np. roboty, aplikacje, innowacyjne testy do wykrywania grypy czy inteligentny pojemnik na śmieci, który sam rozpoznaje rodzaj odpadu i go sortuje). Po raz pierwszy w dotychczasowej historii Konkursu przyznano nagrodę firmie oferującej usługi w zakresie energii odnawialnej. Znak czasu! Pełną listę nagrodzonych znajdziecie Państwo tutaj.

Kampania prezydencka spowodowała, że Prezydent Andrzej Duda nie mógł być obecny podczas uroczystości. Przesłanie od niego odczytała Pani Prezydentowa. „To właśnie ludziom takim jak Państwo, reprezentowanym przez Państwa firmom i tworzonym przez Państwa dziełom zawdzięcza nasza Ojczyzna podziwiany przez wszystkich sukces ekonomiczny.

Państwa umiejętności, doświadczenie i śmiałe ambicje składają się na gwarancję, że hasło pozostanie stale aktualne. Dają Państwo piękny przykład patriotyzmu gospodarczego. Życzę wszelkiej pomyślności na biznesowych drogach” – napisał Prezydent. Pozostaje do tych wyrazów uznania i życzeń dla polskich przedsiębiorców tylko się dołączyć.

Dzieje naszego konkursu to dzieje polskiego wolnego rynku. Historia niesamowitej pracy i sukcesu. Dzisiaj promocja polskich marek jest dla ogromnej większości Polaków, że zacytuję klasyka, oczywistą oczywistością. Nie trzeba tego tłumaczyć, tak jak nie trzeba wyjaśniać, dlaczego lepiej dbać o swój interes, niż o cudzą kieszeń.

Ale u progu lat 90. ubiegłego wieku stało przed nami wielkie wyzwanie przełamania stereotypów dotyczących jakości krajowych wyrobów i usług. Jako prezes Fundacji „Teraz Polska” jestem dumny, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do kolosalnej zmiany, jaka w ciągu trzydziestu lat nastąpiła. Nie można bowiem osiągnąć sukcesu mimochodem, przypadkowo, bez wiary w to, że się uda. Staraliśmy się tę wiarę szczepić i podtrzymywać. I, choćby nie wiem co, nadal będziemy to robić. Jest z kim działać, jest dla kogo działać!

{crossposting}

Czytaj więcej

Schirmer: Uczciwa ustawa reprywatyzacyjna wyeliminuje patologie

Rozmowa z Marcinem K. Schirmerem, prezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego.

Więcej…

Jarosińska-Jedynak: FPA - pieniądze mają trafić do gospodarki i pracować

Małgorzata Jarosińska-Jedynak /PAP/Youtube

Sieraków i Jarocin to miejscowości w woj. wielkopolskim, które odwiedziła minister funduszy i polityki regionalnej, Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Więcej…

Pawlak: H lekiem na całe zło?

By Alchemist-hp (talk) (www.pse-mendelejew.de) - Praca własna, FAL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10942422

Choć rok 2050, kiedy - według zamierzeń Brukseli - cała Unia Europejska zostanie zdekarbonizowana, tj. „uwolniona” od węgla (kamiennego i brunatnego) wydaje się mocno odległy, już obecnie zarówno władze unijne, jak i nasz rząd podejmują konkretne działania, by ten cel zrealizować.

Więcej…

Pracodawca Godny Zaufania po raz dziesiąty

Photo by Clayton Cardinalli on Unsplash

W listopadzie 2020 roku odbędzie X jubileuszowa edycja konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”. To ważna weryfikacja dla przedsiębiorców i skuteczny kompas dla pracowników szukających atrakcyjnego zatrudnienia.

Więcej…

Kurtyka: Polska unijnym liderem w morskiej energetyce wiatrowej

Photo by Laura Ockel on Unsplash

Ożywienie gospodarek po pandemii COVID-19 w zgodzie z zapisami Porozumienia paryskiego to główny temat 4. spotkania ministrów ds. klimatu (Ministerial on Climate Action – MoCA).

Więcej…