Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
konstrukcja ażurowa w przestrzeni miejskiej

Czym jest wzornictwo w biznesie i dlaczego warto w nie zainwestować? Jaką rolę pełni projektant w procesie wprowadzania zmian wzorniczych w firmie?

Jak wprowadzić zmiany, aby odnieść rynkowy sukces? Na te i wiele innych pytań odpowiadali uczestnicy konferencji, w której uczestniczył wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

- Firmy, które stawiają na nowoczesne wzornictwo, mają większą szansę na sukces rynkowy. Inwestycja we wzornictwo to zysk dla gospodarki i budowanie pozytywnego wizerunku kraju – mówił wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

Wiceminister zwrócił też uwagę na rosnące zainteresowanie wzornictwem przemysłowym w Polsce. - Polacy żywo interesują się designem, cenią jego wartość. Chcą otaczać się przedmiotami dobrze zaprojektowanymi – dodał.

Soboń zaznaczył, że aby wykorzystać w optymalny sposób potencjał wzornictwa dla podniesienia konkurencyjności polskiej gospodarki, dziedzina ta wymaga jeszcze większego wsparcia. Przypomniał, że w rozwoju wzornictwa pomagają fundusze europejskie. W programie Polska Wschodnia temu celowi służy działanie „Wzór na konkurencję”. Oferuje ono pomoc dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą wprowadzić zmiany wzornicze, ale potrzebują fachowego wsparcia eksperckiego i finansowego.

Przedsiębiorcy z 5 wschodnich województw uzyskują środki na: przeprowadzenie audytu wzorniczego oraz stworzenie strategii wzorniczej, określającej potencjał firmy i kierunki działania, a także wskazującej problemy wzornicze i sposoby ich rozwiązania.

- Do tej pory wsparliśmy prawie 300 przedsiębiorstw z Polski Wschodniej. Łącznie zainwestowaliśmy już ponad 200 mln zł, ale nabory trwają i nasze dotacje nadal są dostępne dla kolejnych przedsiębiorców –  podkreślał wiceminister.

Sekretarz stanu zachęcał do udziału w aktualnie trwającym konkursie „Wzór na konkurencję”. Nabór wniosków do I etapu trwa od 3 czerwca do 31 lipca br., natomiast nabór wniosków do II etapu rozpoczął się 31 maja i będzie trwał do końca lipca 2020 roku.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…