Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Andrzej Sołtyk - najbardziej utytułowany polski zawodnik indoorskydivingu.

Członek kadry narodowej od 2015, licencja FAI, skoczek spadochronowy i tunelowy, aktualny Mistrz Świata i jednocześnie zdobywca Pucharu Świata w lataniu dynamicznym. Także aktualny Mistrz Europy i wielokrotny mistrz Polski. Rekord Europy i Świata w szybkości latania w tunelu aerodynamicznym również należy do niego. Wszystkie swoje osiągnięcia ma w najwyższej kategorii open, z dorosłymi.

Ten 17 letni chłopak od 3 lat staje na podium najbardziej prestiżowych zawodów świata. Lista jego osiągnięć rośnie równie szybko jak lista jego fanów. Dzięki swojemu pogodnemu usposobieniu przyciąga ludzi jak magnes. Chcą się od niego uczyć i latać z nim. Podróżując po świecie chętnie dzieli się wiedzą jak prawdziwy ambasador body flyingu. Jak sam mówi, "nie ma rzeczy niemożliwych, trzeba tylko znaleść sposób”. Długo szukał sposobu żeby przekonać rodziców do kursu spadochronowego aby przenieść umiejętności nabyte w tunelu do skydivingu. W wieku czternastu lat skończył kurs AFF i został najmłodszym skoczkiem spadochronowym w Polsce, jeśli nie na świecie.

Na pytanie „co jest pięknego w lataniu?“ odpowiada “możliwość dzielenia tego z rodziną i przyjaciółmi“.

 1. Złoty Mistrz Europy 2018 w lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Voss, Norwegia (2 way Dynamic European Champion 2018)
 2. Złoty Mistrz Świata 2017 w lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Montreal, Kanada(2 Way Dynamic World Champion 2017)
 3. Złoty Mistrz Polski 2017 w lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Katowice, Polska (2017 Polish Nationals Champions 1 st place)
 4. Złoty Medal na pucharze Polski w lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Katowice, Polska (2017 Polish Open Cup Champions 1 st place)
 5. Złoty Mistrz w lataniu dynamicznym dwójek, Empuriabrava, Hiszpania 2018
 6. Złoty Mistrz w lataniu dynamicznym czwórek, Empuriabrava, Hiszpania 2018
 7. Złoty Mistrz w lataniu 4 dynamicznych Clash of Lyon, Francja 2018
 8. Złoty medal na zawodach sportów ekstremalnychw lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Voss-Norwegia (2017 Extremvekosport Voss 1 st place)
 9. Złoty zdobywca Pucharu Świata w lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Warszawa, Polska (2 Way Dynamic World Cup Champion 2017)
 10. Złoty Mistrz Polski 2016 w lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Katowice, Polska (2016 Polish Nationals Champions 1 st place)
 11. Złoty Medal na pucharze Polski w lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Katowice, Polska (2016 Polish Open Cup Champions 1 st place)
 12. Złoty Mistrz zawodów serii IBA w 2 dynamicznych, Chicago, USA 2016
 13. Złoty Mistrz zawodów serii IBA w 4 dynamicznych, Chicago, USA 2016
 14. Złoty mistrz Europy freestyle 2018, Voss, Norwegia, FAI European Champion freestyle junior, 1 st place 
 15. Najmłodszy skoczek spadochronowy w Polsce ( od 2015roku niezmiennie, nie było nikog młodszego)- ukończony kurs AFF- samodzielnego skoczka spadochronowego w wieku 14 lat , ilość samodzielnych skoków spadochronowych 450
 16. Posiadacz Rekordu Świata i Europy w szybkości latania w tunelu aerodynamicznym.

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…