Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Andrzej Sołtyk - najbardziej utytułowany polski zawodnik indoorskydivingu.

Członek kadry narodowej od 2015, licencja FAI, skoczek spadochronowy i tunelowy, aktualny Mistrz Świata i jednocześnie zdobywca Pucharu Świata w lataniu dynamicznym. Także aktualny Mistrz Europy i wielokrotny mistrz Polski. Rekord Europy i Świata w szybkości latania w tunelu aerodynamicznym również należy do niego. Wszystkie swoje osiągnięcia ma w najwyższej kategorii open, z dorosłymi.

Ten 17 letni chłopak od 3 lat staje na podium najbardziej prestiżowych zawodów świata. Lista jego osiągnięć rośnie równie szybko jak lista jego fanów. Dzięki swojemu pogodnemu usposobieniu przyciąga ludzi jak magnes. Chcą się od niego uczyć i latać z nim. Podróżując po świecie chętnie dzieli się wiedzą jak prawdziwy ambasador body flyingu. Jak sam mówi, "nie ma rzeczy niemożliwych, trzeba tylko znaleść sposób”. Długo szukał sposobu żeby przekonać rodziców do kursu spadochronowego aby przenieść umiejętności nabyte w tunelu do skydivingu. W wieku czternastu lat skończył kurs AFF i został najmłodszym skoczkiem spadochronowym w Polsce, jeśli nie na świecie.

Na pytanie „co jest pięknego w lataniu?“ odpowiada “możliwość dzielenia tego z rodziną i przyjaciółmi“.

 1. Złoty Mistrz Europy 2018 w lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Voss, Norwegia (2 way Dynamic European Champion 2018)
 2. Złoty Mistrz Świata 2017 w lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Montreal, Kanada(2 Way Dynamic World Champion 2017)
 3. Złoty Mistrz Polski 2017 w lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Katowice, Polska (2017 Polish Nationals Champions 1 st place)
 4. Złoty Medal na pucharze Polski w lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Katowice, Polska (2017 Polish Open Cup Champions 1 st place)
 5. Złoty Mistrz w lataniu dynamicznym dwójek, Empuriabrava, Hiszpania 2018
 6. Złoty Mistrz w lataniu dynamicznym czwórek, Empuriabrava, Hiszpania 2018
 7. Złoty Mistrz w lataniu 4 dynamicznych Clash of Lyon, Francja 2018
 8. Złoty medal na zawodach sportów ekstremalnychw lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Voss-Norwegia (2017 Extremvekosport Voss 1 st place)
 9. Złoty zdobywca Pucharu Świata w lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Warszawa, Polska (2 Way Dynamic World Cup Champion 2017)
 10. Złoty Mistrz Polski 2016 w lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Katowice, Polska (2016 Polish Nationals Champions 1 st place)
 11. Złoty Medal na pucharze Polski w lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Katowice, Polska (2016 Polish Open Cup Champions 1 st place)
 12. Złoty Mistrz zawodów serii IBA w 2 dynamicznych, Chicago, USA 2016
 13. Złoty Mistrz zawodów serii IBA w 4 dynamicznych, Chicago, USA 2016
 14. Złoty mistrz Europy freestyle 2018, Voss, Norwegia, FAI European Champion freestyle junior, 1 st place 
 15. Najmłodszy skoczek spadochronowy w Polsce ( od 2015roku niezmiennie, nie było nikog młodszego)- ukończony kurs AFF- samodzielnego skoczka spadochronowego w wieku 14 lat , ilość samodzielnych skoków spadochronowych 450
 16. Posiadacz Rekordu Świata i Europy w szybkości latania w tunelu aerodynamicznym.

Czytaj więcej

Duda: Zwiększyć gotowość sił NATO w tej części Europy

W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. 

Więcej…

Gliński: Nie wahamy się, jeśli chodzi o wsparcie różnego typu tak wielkich wyzwań jak wystawa Vilhelma Hammershoia

- Polskie muzea, zwłaszcza w ostatnim czasie, działają bardzo intensywnie, bardzo profesjonalnie i znacznie bardziej odważnie.

Więcej…

Błaszczak: Nikt nielegalnie nie przejdzie przez granicę mimo starań reżimu Łukaszenki

Wojska inżynieryjne z Wielkiej Brytanii będą pomagać Polakom w reperacji tymczasowego ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Podczas spotkania ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka i Bena Wallace’a, sekretarza obrony Wielkiej Brytanii omówiono szczegóły tej współpracy.

Więcej…

Racjonalny patriotyzm polskich konsumentów

Tak w skrócie można podsumować wyniki najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” przez Centrum Badań i Analiz Rynku (ASM) w październiku br. na próbie 1077 dorosłych Polaków.

Więcej…

Ziobro: Obywatele uzyskają dostęp do sądu nawet we własnym telefonie

Sprawne sądownictwo jest warunkiem dobrze funkcjonującego demokratycznego państwa. Reforma wzmacnia niezależność sędziów. Chcemy skończyć z tworzeniem sędziowskich grup interesu.

Więcej…