Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Andrzej Sołtyk - najbardziej utytułowany polski zawodnik indoorskydivingu.

Członek kadry narodowej od 2015, licencja FAI, skoczek spadochronowy i tunelowy, aktualny Mistrz Świata i jednocześnie zdobywca Pucharu Świata w lataniu dynamicznym. Także aktualny Mistrz Europy i wielokrotny mistrz Polski. Rekord Europy i Świata w szybkości latania w tunelu aerodynamicznym również należy do niego. Wszystkie swoje osiągnięcia ma w najwyższej kategorii open, z dorosłymi.

Ten 17 letni chłopak od 3 lat staje na podium najbardziej prestiżowych zawodów świata. Lista jego osiągnięć rośnie równie szybko jak lista jego fanów. Dzięki swojemu pogodnemu usposobieniu przyciąga ludzi jak magnes. Chcą się od niego uczyć i latać z nim. Podróżując po świecie chętnie dzieli się wiedzą jak prawdziwy ambasador body flyingu. Jak sam mówi, "nie ma rzeczy niemożliwych, trzeba tylko znaleść sposób”. Długo szukał sposobu żeby przekonać rodziców do kursu spadochronowego aby przenieść umiejętności nabyte w tunelu do skydivingu. W wieku czternastu lat skończył kurs AFF i został najmłodszym skoczkiem spadochronowym w Polsce, jeśli nie na świecie.

Na pytanie „co jest pięknego w lataniu?“ odpowiada “możliwość dzielenia tego z rodziną i przyjaciółmi“.

 1. Złoty Mistrz Europy 2018 w lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Voss, Norwegia (2 way Dynamic European Champion 2018)
 2. Złoty Mistrz Świata 2017 w lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Montreal, Kanada(2 Way Dynamic World Champion 2017)
 3. Złoty Mistrz Polski 2017 w lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Katowice, Polska (2017 Polish Nationals Champions 1 st place)
 4. Złoty Medal na pucharze Polski w lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Katowice, Polska (2017 Polish Open Cup Champions 1 st place)
 5. Złoty Mistrz w lataniu dynamicznym dwójek, Empuriabrava, Hiszpania 2018
 6. Złoty Mistrz w lataniu dynamicznym czwórek, Empuriabrava, Hiszpania 2018
 7. Złoty Mistrz w lataniu 4 dynamicznych Clash of Lyon, Francja 2018
 8. Złoty medal na zawodach sportów ekstremalnychw lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Voss-Norwegia (2017 Extremvekosport Voss 1 st place)
 9. Złoty zdobywca Pucharu Świata w lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Warszawa, Polska (2 Way Dynamic World Cup Champion 2017)
 10. Złoty Mistrz Polski 2016 w lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Katowice, Polska (2016 Polish Nationals Champions 1 st place)
 11. Złoty Medal na pucharze Polski w lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych w tunelu aerodynamicznym, Katowice, Polska (2016 Polish Open Cup Champions 1 st place)
 12. Złoty Mistrz zawodów serii IBA w 2 dynamicznych, Chicago, USA 2016
 13. Złoty Mistrz zawodów serii IBA w 4 dynamicznych, Chicago, USA 2016
 14. Złoty mistrz Europy freestyle 2018, Voss, Norwegia, FAI European Champion freestyle junior, 1 st place 
 15. Najmłodszy skoczek spadochronowy w Polsce ( od 2015roku niezmiennie, nie było nikog młodszego)- ukończony kurs AFF- samodzielnego skoczka spadochronowego w wieku 14 lat , ilość samodzielnych skoków spadochronowych 450
 16. Posiadacz Rekordu Świata i Europy w szybkości latania w tunelu aerodynamicznym.

Czytaj więcej

Franki szwajcarskie, mieszkania i domy - polskie

Photo by Odin Aerni on Unsplash

Obyś żył w ciekawych czasach - te słowa wypowiedziane przez brytyjskiego polityka Josepha Chamberlaina w 1898 r. ziszczają się, jak mało kiedy ostatnich latach, a nawet miesiącach: ledwo minęła pandemia od miesięcy Putin wojną w Ukrainie podsyca światowy kryzys ekonomiczny - z bijącą kolejne rekordy inflacją, niewidzianymi od dwóch dekad w takiej wysokości stopami procentowymi i słabnącym wzrostem gospodarczym.

Więcej…

Bezpieczeństwo kosztuje - energetyczne również

Odnoszę nieodparte wrażenie, że minione dwadzieścia lat naszym wnukom i prawnukom będzie jawić się jako era niesłychanie niskich cen. Bowiem to, co obserwujemy wokół nas, to niestety nie przejściowa drożyzna, lecz koniec pewnej epoki.

Więcej…

Jak powinna wyglądać pielęgnacja cery trądzikowej?

Photo by Omid Armin on Unsplash

Niedoskonałości na skórze to powszechny problem. Wbrew pozorom nie dotyczą one jedynie nastolatków przechodzących okres dojrzewania.

Więcej…

Gliński: W Milanówku, budujemy bibliotekę, 47 w całej Polsce

- Łącznie ze środkami samorządowymi budżet Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-25 wynosi 1 miliard 100 tys. zł. Istotnym elementem programu jest finansowanie budowy, rozbudowy, jak również remontów gminnych bibliotek.

Więcej…

Poboży: To wy - strażacy, druhny i druhowie - jesteście najważniejszą siłą

Na Warmii i Mazurach odbyły się obchody Dnia Strażaka. Wiceminister Błażej Poboży uczestniczył w uroczystościach w Nidzicy oraz w Szczytnie, podczas których wręczył strażakom odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Więcej…