Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Piec przemysłowy otwarty, i ręce które trzymają pogrzebacz

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza konkurs skierowany do branży urządzeń grzewczych. Agencja wykonawcza ministra nauki i szkolnictwa wyższego na wsparcie rozwoju technologii niskoemisyjnych przeznaczyła 200 mln zł ze środków Programu Inteligentny Rozwój. Wnioski w konkursie będzie można składać od 9 grudnia.

Nowa inicjatywa NCBR to efekt współpracy rządowej agencji z ministerstwami: nauki i szkolnictwa wyższego, przedsiębiorczości i technologii oraz inwestycji i rozwoju. 

Założenia i agenda konkursu powstały w konsultacji z przedstawicielami branży producentów urządzeń grzewczych, w oparciu o zleconą przez MPiT ekspertyzę „Business Technology Roadmaps”. 

- Polska gospodarka stoi przed ogromnym wyzwaniem jakim jest transformacja energetyczna – uważa Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. 

W jej przekonaniu sprawna realizacja tego zadania będzie wymagała zaangażowania wielu podmiotów z różnych sektorów gospodarki. 

- Branża urządzeń grzewczych jest jednym z elementów tej układanki – uważa szefowa resortu PiT. - Odnawialne źródła energii to nowy surowiec naturalny, którego sprawne pozyskiwanie będzie wzmacniało gospodarkę pomagając budować jej przewagi konkurencyjne.

- W tym celu musimy rozwijać technologie, które pomogą nam w realizacji tego celu. Zadanie to jest priorytetem, który chcę realizować wszelkimi możliwymi sposobami. Dlatego stworzyliśmy program, który pomoże zintegrować różne dostępne środki dla wsparcia tego celu. Chciałabym wyraźnie podkreślić: te wszystkie zadania będą możliwe tylko dzięki wsparciu i zaangażowaniu branży. Zmiany które wprowadzacie lub wprowadzicie w waszych firmach będą kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w tym obszarze. Branża urządzeń grzewczych ma szansę stać się jednym z kluczowych elementów polskiej zielonej gospodarki – dodaje minister Emilewicz.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…