Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tauron Nowe Technologie rozbudowuje bazę firm, z którymi podejmie współpracę w zakresie budowy instalacji fotowoltaicznych. Spółka będzie wydawała  podmiotom z branży PV specjalne certyfikaty.

Dokument ma potwierdzać wysokie standardy świadczonych usług wykonywanych w zgodzie z obowiązującym prawem i normami.

Spółka poszukuje firm o ugruntowanej pozycji na rynku. By przystąpić do programu certyfikacji będą one musiały przedstawić m.in. portfolio realizowanych inwestycji, udokumentować kwalifikacje swojego personelu oraz udowodnić wysoką zdolność kredytową w banku.

- Chcemy mieć pewność, że posługując się nazwą Partner firmy Tauron Nowe Technologie, przedsiębiorstwo nie zawiedzie naszego zaufania. W branży energetycznej bardzo ważna jest odpowiedzialność, skrupulatnie więc zweryfikujemy dokonania i możliwości naszych potencjalnych kontrahentów. Taka forma współpracy jest kontynuacją rozpoczętego kilka lat temu aktywnego dialogu z kontrahentami - mówi Piotr Apollo, wiceprezes zarządu Tauron Nowe Technologie.

Powstaje też coraz więcej przemysłowych elektrowni słonecznych. Jedną z nich Tauron Nowe Technologie (w kooperacji z Tauron Serwis) wybudował w Jaworznie, na terenie po byłej elektrowni węglowej. Instalacja ma moc 5 MW.

- Podpisujemy coraz więcej umów na budowę dużych instalacji fotowoltaicznych. Do sprawnej realizacji powierzonych nam zadań będziemy potrzebować sporej liczby rzetelnych firm, partnerów, na których będziemy mogli polegać i którzy zleconą pracę wykonają starannie. Stąd pomysł, żeby stworzyć bazę firm, które otrzymają od nas specjalne referencje i pomogą nam w realizacji projektów PV - dodaje Piotr Apollo.

{crossposting}

Czytaj więcej

Gliński: World Athletics Relays Silesia 2021 to wielka szansa

- Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych tego roku - mistrzostwa świata sztafet World Athletics Relays Silesia 2021. Dla lekkoatletów to z pewnością priorytetowa impreza pierwszej części wyjątkowego sezonu, którego punktem kulminacyjnym będą XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Więcej…

Jabłoński: Pogłębienie współpracy Trójmorza transport, energia i cyfryzacja

Udział wiceministra spraw zagranicznych Pawła Jabłońskiego w dzisiejszym forum inwestycyjnym Inicjatywy Trójmorza „Invest in Three Seas” w Tallinnie był okazją do prezentacji potencjału gospodarczego Europy Środkowo-Wschodniej oraz ważnego instrumentu finansowania projektów infrastrukturalnych w tym regionie, jakim jest Fundusz Inwestycyjny Inicjatywy Trójmorza.

Więcej…

Kościński: Krajowy Plan Odbudowy podstawą

Krajowy Plan Odbudowy jest podstawą do skorzystania z unijnego Funduszu Odbudowy. Z tej puli Polska będzie miała do dyspozycji około 58 mld euro na walkę ze skutkami pandemii.

Więcej…

Kolczyński: Chętnie widzimy w strefach małe i średnie przedsiębiorstwa innowacyjne

W pierwszym kwartale tego roku firmy w specjalnych strefach ekonomicznych zarządzanych przez ARP SA zadeklarowały inwestycje o wartości 504,6 mln zł. To prawie 2,5-krotnie więcej niż w tym samym kwartale ubiegłego roku.

Więcej…

Guibourgé-Czetwertyński: Konieczne jest wspieranie miast i gmin

Wyzwania w zakresie adaptacji do zmian klimatu, w szczególności w kontekście zarządzania wodą, były głównym tematem wideokonferencji ministrów środowiska Unii Europejskiej w ramach portugalskiej prezydencji UE.

Więcej…