Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Warto zastanowić się, czy w przypadku zakładów z polskiej innowacyjnej czołówki, państwo nie powinno wprowadzić dodatkowych – poza obecnie dostępnymi w ramach tarcz antykryzysowych – mechanizmów pomocy.

W ostatnich miesiącach mieliśmy okazję zobaczyć wiele budujących przykładów solidarności z biznesem. Na różne sposoby klienci oraz partnerzy biznesowi starali się wspierać znajdujących się w trudnej sytuacji przedsiębiorców - Andrzej Arendarski.

Krajowa Izba Gospodarcza KIG zainicjował m.in. akcję „Nie pozwolę ci się zamknąć”, w której zachęcamy klientów do wpłacania zaliczek na poczet zakupu towarów czy usług w przyszłości.

(...)

Warto zastanowić się, czy w przypadku zakładów z polskiej innowacyjnej czołówki (wspomniany tutaj Świdnik jest jednym z nielicznych na świecie zakładów, które są w stanie samodzielnie budować śmigłowce), państwo nie powinno wprowadzić dodatkowych – poza obecnie dostępnymi w ramach tarcz antykryzysowych – mechanizmów pomocy.

(...)

Może w przypadku niektórych, potwierdzonych zamówień albo planowanych zakupów, państwo mogłoby zastosować podobny jak w akcji KIG system zaliczek?

(...)

W Niemczech niedawno weszły przepisy rozszerzające listę technologii wojskowych, które można nabywać wyłącznie od rodzimych firm. W Australii wprowadzono specjalne antykryzysowe instrumenty wsparcia dla przemysłu obronnego.

Całość tekstu: Forbes.pl

{crossposting}

Czytaj więcej

Schirmer: Uczciwa ustawa reprywatyzacyjna wyeliminuje patologie

Rozmowa z Marcinem K. Schirmerem, prezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego.

Więcej…

Jarosińska-Jedynak: FPA - pieniądze mają trafić do gospodarki i pracować

Małgorzata Jarosińska-Jedynak /PAP/Youtube

Sieraków i Jarocin to miejscowości w woj. wielkopolskim, które odwiedziła minister funduszy i polityki regionalnej, Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Więcej…

Pawlak: H lekiem na całe zło?

By Alchemist-hp (talk) (www.pse-mendelejew.de) - Praca własna, FAL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10942422

Choć rok 2050, kiedy - według zamierzeń Brukseli - cała Unia Europejska zostanie zdekarbonizowana, tj. „uwolniona” od węgla (kamiennego i brunatnego) wydaje się mocno odległy, już obecnie zarówno władze unijne, jak i nasz rząd podejmują konkretne działania, by ten cel zrealizować.

Więcej…

Pracodawca Godny Zaufania po raz dziesiąty

Photo by Clayton Cardinalli on Unsplash

W listopadzie 2020 roku odbędzie X jubileuszowa edycja konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”. To ważna weryfikacja dla przedsiębiorców i skuteczny kompas dla pracowników szukających atrakcyjnego zatrudnienia.

Więcej…

Kurtyka: Polska unijnym liderem w morskiej energetyce wiatrowej

Photo by Laura Ockel on Unsplash

Ożywienie gospodarek po pandemii COVID-19 w zgodzie z zapisami Porozumienia paryskiego to główny temat 4. spotkania ministrów ds. klimatu (Ministerial on Climate Action – MoCA).

Więcej…