Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Warto zastanowić się, czy w przypadku zakładów z polskiej innowacyjnej czołówki, państwo nie powinno wprowadzić dodatkowych – poza obecnie dostępnymi w ramach tarcz antykryzysowych – mechanizmów pomocy.

W ostatnich miesiącach mieliśmy okazję zobaczyć wiele budujących przykładów solidarności z biznesem. Na różne sposoby klienci oraz partnerzy biznesowi starali się wspierać znajdujących się w trudnej sytuacji przedsiębiorców - Andrzej Arendarski.

Krajowa Izba Gospodarcza KIG zainicjował m.in. akcję „Nie pozwolę ci się zamknąć”, w której zachęcamy klientów do wpłacania zaliczek na poczet zakupu towarów czy usług w przyszłości.

(...)

Warto zastanowić się, czy w przypadku zakładów z polskiej innowacyjnej czołówki (wspomniany tutaj Świdnik jest jednym z nielicznych na świecie zakładów, które są w stanie samodzielnie budować śmigłowce), państwo nie powinno wprowadzić dodatkowych – poza obecnie dostępnymi w ramach tarcz antykryzysowych – mechanizmów pomocy.

(...)

Może w przypadku niektórych, potwierdzonych zamówień albo planowanych zakupów, państwo mogłoby zastosować podobny jak w akcji KIG system zaliczek?

(...)

W Niemczech niedawno weszły przepisy rozszerzające listę technologii wojskowych, które można nabywać wyłącznie od rodzimych firm. W Australii wprowadzono specjalne antykryzysowe instrumenty wsparcia dla przemysłu obronnego.

Całość tekstu: Forbes.pl

{crossposting}

Czytaj więcej

Kozioł ofiarny reprywatyzacji?

Najprawdopodobniej w mikołajki rodzina i prawnicy Michała Sobańskiego oraz on sam, od 23 czerwca br. przebywający w areszcie we Wrocławiu, dowiedzą się czy najbliższe święta Bożego Narodzenia spędzi w domu czy też dalej będzie pozbawiony wolności.

Więcej…

Polskie sądy nadużywają tymczasowego aresztowania

W Polsce od 2015 roku sukcesywnie rośnie liczba aresztów orzekanych przez sądy na wniosek prokuratury. Jednoznacznie potwierdzają to statystyki: w lipcu tego roku w areszcie tymczasowym przebywały 8564 osoby, co w porównaniu z lipcem 2015 roku stanowi wzrost aż o 83,4 proc.

Więcej…

Błaszczak: W Dniu Podchorążego składam podziękowania

Podchorążowie, którzy rozpoczęli Powstanie Listopadowe kierowali się wzniosłymi pobudkami. Dążyli do tego, żeby Polska była wolna. Kochali naszą Ojczyznę. Jestem o tym przekonany, że podobne pobudki kierują wami w codziennej realizacji zadań i przygotowywaniu się do służby.

Więcej…

Duda: Zwiększyć gotowość sił NATO w tej części Europy

W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. 

Więcej…

Gliński: Nie wahamy się, jeśli chodzi o wsparcie różnego typu tak wielkich wyzwań jak wystawa Vilhelma Hammershoia

- Polskie muzea, zwłaszcza w ostatnim czasie, działają bardzo intensywnie, bardzo profesjonalnie i znacznie bardziej odważnie.

Więcej…