Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Warto zastanowić się, czy w przypadku zakładów z polskiej innowacyjnej czołówki, państwo nie powinno wprowadzić dodatkowych – poza obecnie dostępnymi w ramach tarcz antykryzysowych – mechanizmów pomocy.

W ostatnich miesiącach mieliśmy okazję zobaczyć wiele budujących przykładów solidarności z biznesem. Na różne sposoby klienci oraz partnerzy biznesowi starali się wspierać znajdujących się w trudnej sytuacji przedsiębiorców - Andrzej Arendarski.

Krajowa Izba Gospodarcza KIG zainicjował m.in. akcję „Nie pozwolę ci się zamknąć”, w której zachęcamy klientów do wpłacania zaliczek na poczet zakupu towarów czy usług w przyszłości.

(...)

Warto zastanowić się, czy w przypadku zakładów z polskiej innowacyjnej czołówki (wspomniany tutaj Świdnik jest jednym z nielicznych na świecie zakładów, które są w stanie samodzielnie budować śmigłowce), państwo nie powinno wprowadzić dodatkowych – poza obecnie dostępnymi w ramach tarcz antykryzysowych – mechanizmów pomocy.

(...)

Może w przypadku niektórych, potwierdzonych zamówień albo planowanych zakupów, państwo mogłoby zastosować podobny jak w akcji KIG system zaliczek?

(...)

W Niemczech niedawno weszły przepisy rozszerzające listę technologii wojskowych, które można nabywać wyłącznie od rodzimych firm. W Australii wprowadzono specjalne antykryzysowe instrumenty wsparcia dla przemysłu obronnego.

Całość tekstu: Forbes.pl

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…