Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Warto zastanowić się, czy w przypadku zakładów z polskiej innowacyjnej czołówki, państwo nie powinno wprowadzić dodatkowych – poza obecnie dostępnymi w ramach tarcz antykryzysowych – mechanizmów pomocy.

W ostatnich miesiącach mieliśmy okazję zobaczyć wiele budujących przykładów solidarności z biznesem. Na różne sposoby klienci oraz partnerzy biznesowi starali się wspierać znajdujących się w trudnej sytuacji przedsiębiorców - Andrzej Arendarski.

Krajowa Izba Gospodarcza KIG zainicjował m.in. akcję „Nie pozwolę ci się zamknąć”, w której zachęcamy klientów do wpłacania zaliczek na poczet zakupu towarów czy usług w przyszłości.

(...)

Warto zastanowić się, czy w przypadku zakładów z polskiej innowacyjnej czołówki (wspomniany tutaj Świdnik jest jednym z nielicznych na świecie zakładów, które są w stanie samodzielnie budować śmigłowce), państwo nie powinno wprowadzić dodatkowych – poza obecnie dostępnymi w ramach tarcz antykryzysowych – mechanizmów pomocy.

(...)

Może w przypadku niektórych, potwierdzonych zamówień albo planowanych zakupów, państwo mogłoby zastosować podobny jak w akcji KIG system zaliczek?

(...)

W Niemczech niedawno weszły przepisy rozszerzające listę technologii wojskowych, które można nabywać wyłącznie od rodzimych firm. W Australii wprowadzono specjalne antykryzysowe instrumenty wsparcia dla przemysłu obronnego.

Całość tekstu: Forbes.pl

{crossposting}

Czytaj więcej

Franki szwajcarskie, mieszkania i domy - polskie

Photo by Odin Aerni on Unsplash

Obyś żył w ciekawych czasach - te słowa wypowiedziane przez brytyjskiego polityka Josepha Chamberlaina w 1898 r. ziszczają się, jak mało kiedy ostatnich latach, a nawet miesiącach: ledwo minęła pandemia od miesięcy Putin wojną w Ukrainie podsyca światowy kryzys ekonomiczny - z bijącą kolejne rekordy inflacją, niewidzianymi od dwóch dekad w takiej wysokości stopami procentowymi i słabnącym wzrostem gospodarczym.

Więcej…

Bezpieczeństwo kosztuje - energetyczne również

Odnoszę nieodparte wrażenie, że minione dwadzieścia lat naszym wnukom i prawnukom będzie jawić się jako era niesłychanie niskich cen. Bowiem to, co obserwujemy wokół nas, to niestety nie przejściowa drożyzna, lecz koniec pewnej epoki.

Więcej…

Jak powinna wyglądać pielęgnacja cery trądzikowej?

Photo by Omid Armin on Unsplash

Niedoskonałości na skórze to powszechny problem. Wbrew pozorom nie dotyczą one jedynie nastolatków przechodzących okres dojrzewania.

Więcej…

Gliński: W Milanówku, budujemy bibliotekę, 47 w całej Polsce

- Łącznie ze środkami samorządowymi budżet Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-25 wynosi 1 miliard 100 tys. zł. Istotnym elementem programu jest finansowanie budowy, rozbudowy, jak również remontów gminnych bibliotek.

Więcej…

Poboży: To wy - strażacy, druhny i druhowie - jesteście najważniejszą siłą

Na Warmii i Mazurach odbyły się obchody Dnia Strażaka. Wiceminister Błażej Poboży uczestniczył w uroczystościach w Nidzicy oraz w Szczytnie, podczas których wręczył strażakom odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Więcej…