Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

11,5 mln zł na przebudowę i kompleksową modernizację energetyczną budynków trafi do Politechniki Łódzkiej.

Inwestycja powstanie ze wsparciem Funduszy Europejskich. Dzięki zaplanowanym pracom na uczelni powstaną nowe pracownie dydaktyczne i laboratoria oraz nowoczesne miejsce na przedszkole dla dzieci studentów i pracowników. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda wręczył rektorowi uczelni symboliczny czek z kwotą dofinansowania.

- Na uczelniach wyższych kształtują się postawy młodych ludzi. Zaplanowane utworzenie w kampusie przedszkola, pracowni dydaktycznych i laboratoriów to bardzo istotne inwestycje nie tylko z punktu widzenia samej funkcji. Inwestycje te posłużą rozwojowi badań naukowych i poprawie jakości kształcenia - mówił Waldemar Buda sekretarz stanu w resorcie funduszy i polityki regionalnej. 

Termomodernizacja budynków na Politechnice Łódzkiej przyczyni się do zmniejszenia zużycia energii oraz emisji dwutlenku węgla. W oparciu o doświadczenia ekspertów z różnych dyscyplin zbudowane zostają tematyczne laboratoria: mechaniczne, elektroniczne, analiz i symulacji ergonomicznych oraz Virtual Reality Inwestycje te posłużą rozwojowi badań naukowych i poprawie jakości kształcenia.

- Tak jak fundusze europejskie zmieniają region łódzki, tak też zmienia się Politechnika Łódzka, który skorzysta z unijnego wsparcia, realizując kolejne przedsięwzięcia. Uczelnia będzie stawała się coraz lepszym miejscem do studiowania i rozwoju, ale także miejscem wsłuchującym się w potrzeby swoich studentów i pracowników, przyjaznym rodzicom wspierając równość w dostępie do nauki. Uczelniane miejsca opieki dla maluchów są niezastąpionym elementem polityki wspierającej młodych rodziców. Pozwalają godzić pracę i naukę z życiem rodzinnym. Takie inwestycje są niezwykle potrzebne w dzisiejszym świecie - podkreślał wiceminister Waldemar Buda. 

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…