Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dzięki realizacji nowych inwestycji na Śląsku wydłuży się droga ekspresowa S1, a modernizacja linii kolejowych Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego usprawni przewóz towarowy. Wsparcie otrzyma także Kampania Kolejowa ABC.

Trzy umowy o dofinansowanie projektów z Funduszy Europejskich zawarło Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

- Polski rząd zapewnia w całym kraju coraz lepszy transport. Dziś inwestujemy pieniądze unijne i krajowe w drogę i kolej na Śląsku. Wartość wkładu krajowego dla  trzech projektów to 375 milionów złotych. Dzięki rewitalizacji północnej części obwodnicy towarowej Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego znacząco usprawni się ruch kolejowy.

Po odnowionych trasach pojedzie więcej ładunków, co zwiększy konkurencyjność transportu kolejowego w tym regionie. Dostępność komunikacyjną województwa śląskiego wyraźnie poprawi także budowa fragmentu trasy S1 pomiędzy Podwarpiem a Dąbrową Górniczą – mówił wiceminister finansów, funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, który uczestniczył w podpisaniu umów.

- Umowy, jakie dzisiaj podpisujemy to nie tylko wsparcie dla inwestycji transportowych. Dofinansowanie na dalszą działalność uzyska Kampania Kolejowe ABC. To ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego, skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców. Projekt otrzyma 9 mln zł wsparcia krajowego - dodał Waldemar Buda.

Kampania, realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego, otrzyma 51 mln zł ze środków unijnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Za te pieniądze będą prowadzone zajęcia edukacyjne na terenie całej Polski. Uzyskane środki zostaną wykorzystane także na informacyjno-edukacyjną kampanię medialną na rzecz poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa pasażerów.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…