Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Forum Liderów PPP to cykliczne spotkanie ekspertów zajmujących się realizacją projektów z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) w Polsce i za granicą.

W tym roku wydarzenie jest organizowane po raz czwarty. Otworzył je Waldemar Buda, wiceminister finansów, funduszy i polityki regionalnej i pełnomocnik rządu do spraw partnerstwa publiczno-prywatnego.

- Polski rynek partnerstwa publiczno-prywatnego to wciąż w porównaniu z państwami, takimi jak Wielka Brytania, Francja czy Australia, rynek rozwijający się, ale równocześnie mający ogromny potencjał. Z sukcesem zrealizowaliśmy już sporo projektów PPP, w tym największy w Europie projekt dotyczący gospodarki odpadami. Nadal potrzebujemy dobrych praktyk i przykładów, które będą inspiracją dla kolejnych instytucji publicznych w wykorzystywaniu formuły PPP. Świetną okazją do tego jest dzisiejsze Forum Liderów - mówił wiceminister Waldemar Buda.

Zaznaczył przy tym, że w realizowanie projektów w formule PPP szczególnie aktywne są samorządy.

- Zależy nam również na tym, aby partnerzy prywatni korzystali z tej formy współpracy. Realizowanie projektów w tej formule to dla przedsiębiorstw szansa na budowanie stabilnych planów także w trudnej sytuacji spowodowanej przez pandemię - podkreślił Waldemar Buda.

Forum Liderów PPP to najważniejsza konferencja cykliczna w obszarze partnerstwa publiczno- prywatnego w Polsce. Celem konferencji jest popularyzacja modelu realizacji inwestycji publicznych za pomocą formuły partnerstwa publiczno-prywatnego. W tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 20 ekspertów na co dzień zajmujących się tematyką partnerstwa publiczno-prywatnego. 

{crossposting}

Czytaj więcej

Gliński: Nie wahamy się, jeśli chodzi o wsparcie różnego typu tak wielkich wyzwań jak wystawa Vilhelma Hammershoia

- Polskie muzea, zwłaszcza w ostatnim czasie, działają bardzo intensywnie, bardzo profesjonalnie i znacznie bardziej odważnie.

Więcej…

Błaszczak: Nikt nielegalnie nie przejdzie przez granicę mimo starań reżimu Łukaszenki

Wojska inżynieryjne z Wielkiej Brytanii będą pomagać Polakom w reperacji tymczasowego ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Podczas spotkania ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka i Bena Wallace’a, sekretarza obrony Wielkiej Brytanii omówiono szczegóły tej współpracy.

Więcej…

Racjonalny patriotyzm polskich konsumentów

Tak w skrócie można podsumować wyniki najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” przez Centrum Badań i Analiz Rynku (ASM) w październiku br. na próbie 1077 dorosłych Polaków.

Więcej…

Ziobro: Obywatele uzyskają dostęp do sądu nawet we własnym telefonie

Sprawne sądownictwo jest warunkiem dobrze funkcjonującego demokratycznego państwa. Reforma wzmacnia niezależność sędziów. Chcemy skończyć z tworzeniem sędziowskich grup interesu.

Więcej…

Rau: Wzmocnienie wymiaru bezpieczeństwa w ramach Partnerstwa Wschodniego

Tematami ostatniego posiedzenia unijnej Rady do Spraw Zagranicznych były: sytuacja na granicy z Białorusią, zaangażowanie UE w regionach Bałkanów Zachodnich i Sahelu oraz prace nad Kompasem Strategicznym w dziedzinie Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony (na wspólnej sesji ministrów spraw zagranicznych i obrony). 

Więcej…