Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Forum Liderów PPP to cykliczne spotkanie ekspertów zajmujących się realizacją projektów z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) w Polsce i za granicą.

W tym roku wydarzenie jest organizowane po raz czwarty. Otworzył je Waldemar Buda, wiceminister finansów, funduszy i polityki regionalnej i pełnomocnik rządu do spraw partnerstwa publiczno-prywatnego.

- Polski rynek partnerstwa publiczno-prywatnego to wciąż w porównaniu z państwami, takimi jak Wielka Brytania, Francja czy Australia, rynek rozwijający się, ale równocześnie mający ogromny potencjał. Z sukcesem zrealizowaliśmy już sporo projektów PPP, w tym największy w Europie projekt dotyczący gospodarki odpadami. Nadal potrzebujemy dobrych praktyk i przykładów, które będą inspiracją dla kolejnych instytucji publicznych w wykorzystywaniu formuły PPP. Świetną okazją do tego jest dzisiejsze Forum Liderów - mówił wiceminister Waldemar Buda.

Zaznaczył przy tym, że w realizowanie projektów w formule PPP szczególnie aktywne są samorządy.

- Zależy nam również na tym, aby partnerzy prywatni korzystali z tej formy współpracy. Realizowanie projektów w tej formule to dla przedsiębiorstw szansa na budowanie stabilnych planów także w trudnej sytuacji spowodowanej przez pandemię - podkreślił Waldemar Buda.

Forum Liderów PPP to najważniejsza konferencja cykliczna w obszarze partnerstwa publiczno- prywatnego w Polsce. Celem konferencji jest popularyzacja modelu realizacji inwestycji publicznych za pomocą formuły partnerstwa publiczno-prywatnego. W tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 20 ekspertów na co dzień zajmujących się tematyką partnerstwa publiczno-prywatnego. 

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…