Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Forum Liderów PPP to cykliczne spotkanie ekspertów zajmujących się realizacją projektów z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) w Polsce i za granicą.

W tym roku wydarzenie jest organizowane po raz czwarty. Otworzył je Waldemar Buda, wiceminister finansów, funduszy i polityki regionalnej i pełnomocnik rządu do spraw partnerstwa publiczno-prywatnego.

- Polski rynek partnerstwa publiczno-prywatnego to wciąż w porównaniu z państwami, takimi jak Wielka Brytania, Francja czy Australia, rynek rozwijający się, ale równocześnie mający ogromny potencjał. Z sukcesem zrealizowaliśmy już sporo projektów PPP, w tym największy w Europie projekt dotyczący gospodarki odpadami. Nadal potrzebujemy dobrych praktyk i przykładów, które będą inspiracją dla kolejnych instytucji publicznych w wykorzystywaniu formuły PPP. Świetną okazją do tego jest dzisiejsze Forum Liderów - mówił wiceminister Waldemar Buda.

Zaznaczył przy tym, że w realizowanie projektów w formule PPP szczególnie aktywne są samorządy.

- Zależy nam również na tym, aby partnerzy prywatni korzystali z tej formy współpracy. Realizowanie projektów w tej formule to dla przedsiębiorstw szansa na budowanie stabilnych planów także w trudnej sytuacji spowodowanej przez pandemię - podkreślił Waldemar Buda.

Forum Liderów PPP to najważniejsza konferencja cykliczna w obszarze partnerstwa publiczno- prywatnego w Polsce. Celem konferencji jest popularyzacja modelu realizacji inwestycji publicznych za pomocą formuły partnerstwa publiczno-prywatnego. W tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 20 ekspertów na co dzień zajmujących się tematyką partnerstwa publiczno-prywatnego. 

{crossposting}

Czytaj więcej

Ignacok: Transformacja cyfrowa dotyka dystrybucji energii elektrycznej

5 milionów nowych odczytów trafia codziennie do innowacyjnego systemu informatycznego, wdrożonego w Grupie Tauron. Zbudowany w ramach projektu badawczo-rozwojowego system korzysta z danych z ponad 400 tysięcy inteligentnych liczników zamontowanych już przez Tauron u klientów na terenie Wrocławia.

Więcej…

Drewno jako materiał budowlany: rzeczy, które musisz wiedzieć

Niezależnie od tego, czy budujesz dom od podstaw, czy kupujesz dom po raz pierwszy, warto poznać zalety i wady drewna jako materiału budowlanego - w końcu musi przetrwać próbę czasu.

Więcej…

Gliński: Tadeusz Markiewicz pełen ciepła i skromności, budził powszechny szacunek

Odszedł wyjątkowy mistrz rzeźby, zostawiając uczucie pustki, wypełniane pamięcią o twórcy i dziełach. Opisując najkrócej Jego drogę twórczą, należy powiedzieć, że był wyjątkowo utalentowanym rzeźbiarzem, oddanym sztuce wrażliwym człowiekiem i szczerym patriotą.

Więcej…

Morawiecki: Rzeczą kluczową jest, żebyśmy budowali takie centra wdrożeniowe jak to na Śląsku

Śląsk, który słynie z przemysłu, innowacji przemysłowych, jest równie znany na całym świecie z innowacji w medycynie

Rzeczą kluczową jest żebyśmy w Polsce budowali jeden z najnowocześniejszych systemów ochrony zdrowia oparty o najnowsze rozwiązania medyczne - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Centrum Badawczo-Wdrożeniowym Silesia LabMed.

Więcej…

Władyczak: Kontynuowaliśmy szeroką współpracę z licznymi wykonawcami inwestycji

W 2020 r. segment gwarancji ubezpieczeniowych przyniósł Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) 42,9 mln zł składki przypisanej brutto. To najlepszy wynik w historii spółki, większy o 21 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem.

Więcej…