Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Forum Liderów PPP to cykliczne spotkanie ekspertów zajmujących się realizacją projektów z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) w Polsce i za granicą.

W tym roku wydarzenie jest organizowane po raz czwarty. Otworzył je Waldemar Buda, wiceminister finansów, funduszy i polityki regionalnej i pełnomocnik rządu do spraw partnerstwa publiczno-prywatnego.

- Polski rynek partnerstwa publiczno-prywatnego to wciąż w porównaniu z państwami, takimi jak Wielka Brytania, Francja czy Australia, rynek rozwijający się, ale równocześnie mający ogromny potencjał. Z sukcesem zrealizowaliśmy już sporo projektów PPP, w tym największy w Europie projekt dotyczący gospodarki odpadami. Nadal potrzebujemy dobrych praktyk i przykładów, które będą inspiracją dla kolejnych instytucji publicznych w wykorzystywaniu formuły PPP. Świetną okazją do tego jest dzisiejsze Forum Liderów - mówił wiceminister Waldemar Buda.

Zaznaczył przy tym, że w realizowanie projektów w formule PPP szczególnie aktywne są samorządy.

- Zależy nam również na tym, aby partnerzy prywatni korzystali z tej formy współpracy. Realizowanie projektów w tej formule to dla przedsiębiorstw szansa na budowanie stabilnych planów także w trudnej sytuacji spowodowanej przez pandemię - podkreślił Waldemar Buda.

Forum Liderów PPP to najważniejsza konferencja cykliczna w obszarze partnerstwa publiczno- prywatnego w Polsce. Celem konferencji jest popularyzacja modelu realizacji inwestycji publicznych za pomocą formuły partnerstwa publiczno-prywatnego. W tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 20 ekspertów na co dzień zajmujących się tematyką partnerstwa publiczno-prywatnego. 

{crossposting}

Czytaj więcej

W kwestii surowców – tylko razem!

Autorstwa Ad Meskens - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73870184

Zauważyli Państwo, że wojna na Ukrainie spowodowała, że politycy i komentatorzy, uważający dotąd Unię Europejską za „wyimaginowaną wspólnotę”, zamilkli?

Więcej…

Kredytobiorcy lepsi i gorsi?

Photo by Tierra Mallorca on Unsplash

Wsłuchując się w wypowiedzi polityków odnoszę wrażenie, że w Polsce istnieje tylko jeden rodzaj kredytobiorców, a mianowicie posiadacze kredytów hipotecznych.

Więcej…

Żółwie tempo decyzji ws. NBP i RPP

Łacińska paremia „festina lente” - śpiesz się powoli - wyjątkowo przypadła do gustu naszym parlamentarzystom, gdy chodzi o obsadę stanowisk o kluczowym znaczeniu dla polityki finansowej państwa.

Więcej…

Morawiecki: Ukraina broni najbardziej uniwersalnych i europejskich wartości

Photo by Robert Paul Jensen on Unsplash

Premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą we Lwowie, gdzie doszło do kolejnego rosyjskiego ataku. Odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy i poszkodowanych cywilów.

Więcej…

Grupa Orlen zwiększy sieć stacji paliw na Słowacji o 25 nowych obiektów

W efekcie podpisanej umowy, Koncern będzie właścicielem łącznie 47 stacji i umocni pozycję w gronie liderów sprzedaży detalicznej na tym rynku.

Więcej…