Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Strona ww ARP SA

Zgodnie z przepisami o zasadach zarządzania mieniem państwowym pod nadzór właścicielski Agencji Rozwoju Przemysłu weszło 98 spółek z udziałem skarbu państwa.

Dla zapewnienia optymalnego zagospodarowania zasobów tych spółek ARP S.A. utworzyła program  „Efektywność+”. Jego celem jest zapewnienie nowo przejętym spółkom dalszego wsparcia w prowadzeniu i rozwijaniu działalności gospodarczej oraz realizacja procesów restrukturyzacji. 

Dodatkowym impulsem do rozwoju spółek zarządzanych w ramach programu Efektywność+ będzie efekt synergii wynikający ze wspólnych projektów biznesowych realizowanych w ramach grupy kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu. Wśród powierzonych ARP przez premiera spółek znalazły się firmy z branż: transportowej, opakowaniowej, AGD, tekstylnej, czy spożywczej. Działania ARP w ramach realizacji programu „Efektywność+” skoncentrowane będą na poprawie efektywności biznesowej i wdrożeniu dobrych praktyk zarządzania korporacyjnego.

- Nazwaliśmy projekt związany z nowymi zadaniami „Efektywność+” nie bez powodu – skomentował Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu SA. - To właśnie o efekty chodzi w powierzonej nam funkcji. Chcemy jak najlepiej spożytkować zasoby skarbu państwa i jestem przekonany, że nasze wieloletnie doświadczenie będzie tu bardzo pomocne – zapewnił wiceszef ARP. 

W jego przekonaniu spółki, które trafiły do ARP SA znajdują się w różnej kondycji, niektóre wymagają dalszych przekształceń, czasami konsolidacji oraz dalszych zmian systemów zarządzania. 

- Biorąc pod uwagę ich liczbę to naprawdę duże wyzwanie – uważa Kolczyński. - Nasze analizy potwierdzają jednak, że planowane działania będą opłacalne dla każdej ze stron, przede wszystkim pozwolą w pełni wykorzystać synergie w grupie kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu oraz zwiększyć efektywność zarządzania mieniem państwowym – dodał wiceprezes ARP.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…