Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Główny temat III Polsko-Brytyjskiego Forum Naukowego to „Nauka pomaga w walce ze zmianami klimatu”. W forum wziął udział sekretarz stanu w ministerstwie nauki i edukacji Włodzimierz Bernacki.

Podczas konferencji zostały poruszone tematy związane ze zmianami klimatycznymi. W trakcie swojego wystąpienia wiceminister Włodzimierz Bernacki podkreślił istotne zmiany klimatyczne, które działy się na przestrzeni lat.

- Proces modernizacji w Wielkiej Brytanii i całej Europie odcisnął piętno w przestrzeni społecznej, politycznej i gospodarczej, ale również technologicznej oraz na krajobrazie zarówno Wielkiej Brytanii, jak i Europy. Odkrycia w dziedzinie nauki przyczyniły się do przyspieszenia rozwoju technologicznego. Relacja między odkryciem naukowym, a jego wykorzystaniem w przestrzeni gospodarczej i tym piętnem, które ciąży na Europie - jest odpowiedzialnością zbiorową - zaznaczył sekretarz stanu w MEiN.

Wiceminister Włodzimierz Bernacki dodał także, że kluczowe działania dotyczące poprawy klimatu są zadaniem całego świata.

- Zagadnienia, które poruszamy na forum, nie są tylko kwestią biologów czy chemików, ale również dyskusją do wykorzystywania wiedzy powszechnej, która nie znalazła odzwierciedlenia w decyzjach politycznych. Zmiany w przestrzeni decyzyjnej są jednak konieczne. Rozumiem włączenie młodego pokolenia w walkę ze zmianami klimatu. Mam nadzieję, że młode pokolenie uczonych zyska silne wsparcie z takich instytucji, jak MEiN. Liczę na to, że przedstawiciele innych środowisk będą wspierać młodych po to, aby oni stali się inspiracją i źródłem kierunków nowych badań, które ułatwią nam przetrwanie na Ziemi - dodał wiceminister.

{crossposting}

Czytaj więcej

W kwestii surowców – tylko razem!

Autorstwa Ad Meskens - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73870184

Zauważyli Państwo, że wojna na Ukrainie spowodowała, że politycy i komentatorzy, uważający dotąd Unię Europejską za „wyimaginowaną wspólnotę”, zamilkli?

Więcej…

Kredytobiorcy lepsi i gorsi?

Photo by Tierra Mallorca on Unsplash

Wsłuchując się w wypowiedzi polityków odnoszę wrażenie, że w Polsce istnieje tylko jeden rodzaj kredytobiorców, a mianowicie posiadacze kredytów hipotecznych.

Więcej…

Żółwie tempo decyzji ws. NBP i RPP

Łacińska paremia „festina lente” - śpiesz się powoli - wyjątkowo przypadła do gustu naszym parlamentarzystom, gdy chodzi o obsadę stanowisk o kluczowym znaczeniu dla polityki finansowej państwa.

Więcej…

Morawiecki: Ukraina broni najbardziej uniwersalnych i europejskich wartości

Photo by Robert Paul Jensen on Unsplash

Premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą we Lwowie, gdzie doszło do kolejnego rosyjskiego ataku. Odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy i poszkodowanych cywilów.

Więcej…

Grupa Orlen zwiększy sieć stacji paliw na Słowacji o 25 nowych obiektów

W efekcie podpisanej umowy, Koncern będzie właścicielem łącznie 47 stacji i umocni pozycję w gronie liderów sprzedaży detalicznej na tym rynku.

Więcej…