Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Widok elektrowni Dolna Odra z lotu ptaka, hałdy węgla, kominy i kanał z wodą

Polska jest krajem wielkich projektów energetycznych. W Elektrowni Dolna Odra podpisano umowę na realizację dwóch nowych bloków gazowo-parowych o mocy 1400 MW. 

- Polska transformacja energetyczna wymaga ogromnych inwestycji w moce wytwórcze, infrastrukturę przesyłową, systemy magazynowania, efektywność energetyczną i niskoemisyjność. Dziś robimy kolejny ważny krok na tej drodze – powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. 

Podczas uroczystego podpisania kontraktu wicepremier Sasin podkreślał, że polska transformacja energetyczna musi przebiegać w sposób ewolucyjny i gwarantować bezpieczeństwo energetyczne kraju.

– Czynimy to codziennie i konsekwentnie. Najlepszym dowodem polskich ambicji na nowy rozdział w historii krajowej energetyki są plany inwestycyjne spółek z udziałem skarbu państwa uwzględniające światowe trendy obowiązujące na rynku energii i ciepła - wskazał Sasin. - Dzisiejsza umowa z całą mocą pokazuje, że Polska jest krajem wielkich projektów energetycznych, a naszym priorytetem pozostaje taka modernizacja i transformacja energetyki, która daje gwarancje pełnego bezpieczeństwa w zmieniającej się Europie - podkreślił min. Jacek Sasin.

W trakcie uroczystości wicepremier zwrócił uwagę na znaczenie planowanej inwestycji w Elektrowni Dolna Odra dla bezpieczeństwa energetycznego regionu i całego kraju. - Miliony gospodarstw domowych, firm i instytucji na terenie północno-zachodniej Polski może ze spokojem myśleć o energetycznej przyszłości regionu. Dzięki nowej inwestycji znacząco wzrośnie bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej - podkreślił wicepremier Sasin.

- Nowe bloki zasilane gazem będą gwarantem funkcjonowania elektrowni na kolejne lata. To również pewność miejsc pracy dla załogi i ograniczenie emisyjności zgodne z rygorystycznymi normami europejskimi - dodał min. Jacek Sasin.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…