Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Widok elektrowni Dolna Odra z lotu ptaka, hałdy węgla, kominy i kanał z wodą

Polska jest krajem wielkich projektów energetycznych. W Elektrowni Dolna Odra podpisano umowę na realizację dwóch nowych bloków gazowo-parowych o mocy 1400 MW. 

- Polska transformacja energetyczna wymaga ogromnych inwestycji w moce wytwórcze, infrastrukturę przesyłową, systemy magazynowania, efektywność energetyczną i niskoemisyjność. Dziś robimy kolejny ważny krok na tej drodze – powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. 

Podczas uroczystego podpisania kontraktu wicepremier Sasin podkreślał, że polska transformacja energetyczna musi przebiegać w sposób ewolucyjny i gwarantować bezpieczeństwo energetyczne kraju.

– Czynimy to codziennie i konsekwentnie. Najlepszym dowodem polskich ambicji na nowy rozdział w historii krajowej energetyki są plany inwestycyjne spółek z udziałem skarbu państwa uwzględniające światowe trendy obowiązujące na rynku energii i ciepła - wskazał Sasin. - Dzisiejsza umowa z całą mocą pokazuje, że Polska jest krajem wielkich projektów energetycznych, a naszym priorytetem pozostaje taka modernizacja i transformacja energetyki, która daje gwarancje pełnego bezpieczeństwa w zmieniającej się Europie - podkreślił min. Jacek Sasin.

W trakcie uroczystości wicepremier zwrócił uwagę na znaczenie planowanej inwestycji w Elektrowni Dolna Odra dla bezpieczeństwa energetycznego regionu i całego kraju. - Miliony gospodarstw domowych, firm i instytucji na terenie północno-zachodniej Polski może ze spokojem myśleć o energetycznej przyszłości regionu. Dzięki nowej inwestycji znacząco wzrośnie bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej - podkreślił wicepremier Sasin.

- Nowe bloki zasilane gazem będą gwarantem funkcjonowania elektrowni na kolejne lata. To również pewność miejsc pracy dla załogi i ograniczenie emisyjności zgodne z rygorystycznymi normami europejskimi - dodał min. Jacek Sasin.

{crossposting}

Czytaj więcej

Błaszczak: Polska zostaje kolejnym państwem ramowych Eurokorpusu

- Będziemy pracować nad wypełnieniem zobowiązania, które dzisiaj bierzemy na siebie. Po kilku latach zaangażowania w prace organów wewnętrznych Eurokorpusu, Polska już w pełni angażuje się w działania kwatery.

Więcej…

Nowy prezes, stałe wyzwania

Zmiany, zmiany, zmiany… Nie tylko w podatkach, ale także i te, które mogą nastrajać zdecydowanie bardziej optymistycznie.

Więcej…

Błaszczak: 18. Dywizja Zmechanizowana odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO

- 18. Dywizja Zmechanizowana rozrasta się, uzyskała także certyfikację. Dbamy również o rozwój zaplecza technicznego. Jednym z ważnych elementów 18. Dywizji jest 1. Warszawska Brygada Pancerna.

Więcej…

Adamczyk: Dbajmy o swoje bezpieczeństwo

Rozpoczęły się pierwsze wyjazdy na zimowy wypoczynek i pierwsze kontrole autokarów – trwają działania Inspekcji Transportu Drogowego „Bezpieczny autokar – ferie 2022”.

Więcej…

Rodzinny kapitał opiekuńczy wszedł w życie 1 stycznia

Maląg: W ciągu niespełna dwóch tygodni rodzice i opiekunowie złożyli wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy obejmujący 353 tys. dzieci.

Więcej…