Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Proces gazyfikacji Polski prowadzony przez Polską Spółkę Gazownictwa to przedsięwzięcie o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa energetycznego kraju i dla zwiększenia konkurencyjności gospodarki.

W ciągu półtora roku funkcjonowania Programu Polska Spółka Gazownictwa doprowadziła gaz ziemny do aż 126. gmin na terenie całej Polski. W planach spółki jest zapewnienie dostępu do błękitnego paliwa do kolejnych 74. gmin do końca 2020 r. 

–  W październiku 2018 r. ogłoszony został program PGNiG dotyczący przyspieszenia inwestycji w sieć gazową Polski w latach 2018-2022 – skomentował wydarzenie wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. 

W jego przekonaniu program ten jest doskonałym przykładem działań rządu, mających na celu likwidację białych plam na gazowej mapie Polski. 

- Idealnie wpisuje się też w Strategię Zrównoważonego Rozwoju – dodał wicepremier.

– To ważny element budowy bezpieczeństwa energetycznego kraju – dzięki coraz lepiej rozwiniętej sieci gazowniczej, błękitne paliwo docierające do Terminala LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu i, już wkrótce, za pośrednictwem gazociągu Baltic Pipe, płynie do coraz większej grupy Polaków – uważa szef resortu aktywów państwowych. Według Sasina umożliwia to im między innymi wykorzystanie do ogrzewania domów paliwa o mniejszym wpływie na środowisko. 

- Dla Polski oznacza to czystsze powietrze i wzrost konkurencyjności gospodarki, to również odpowiedź na wyzwania związane z jej niskoemisyjną transformacją – dodał wicepremier Sasin.

{crossposting}

Czytaj więcej

Błaszczak: Wojsko Polskie musi być zdolne do odstraszania

- Ruszamy z kontraktem na II fazę programu obrony powietrznej Wisła. Podpisałem już zapytanie ofertowe - Letter of Request dotyczący pozyskania 3 dywizjonów czyli 6 baterii systemu Patriot obejmujący radary dookólne, wyrzutnie oraz zapas pocisków rakietowych.

Więcej…

W kwestii surowców – tylko razem!

Autorstwa Ad Meskens - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73870184

Zauważyli Państwo, że wojna na Ukrainie spowodowała, że politycy i komentatorzy, uważający dotąd Unię Europejską za „wyimaginowaną wspólnotę”, zamilkli?

Więcej…

Kredytobiorcy lepsi i gorsi?

Photo by Tierra Mallorca on Unsplash

Wsłuchując się w wypowiedzi polityków odnoszę wrażenie, że w Polsce istnieje tylko jeden rodzaj kredytobiorców, a mianowicie posiadacze kredytów hipotecznych.

Więcej…

Żółwie tempo decyzji ws. NBP i RPP

Łacińska paremia „festina lente” - śpiesz się powoli - wyjątkowo przypadła do gustu naszym parlamentarzystom, gdy chodzi o obsadę stanowisk o kluczowym znaczeniu dla polityki finansowej państwa.

Więcej…

Morawiecki: Ukraina broni najbardziej uniwersalnych i europejskich wartości

Photo by Robert Paul Jensen on Unsplash

Premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą we Lwowie, gdzie doszło do kolejnego rosyjskiego ataku. Odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy i poszkodowanych cywilów.

Więcej…