Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Proces gazyfikacji Polski prowadzony przez Polską Spółkę Gazownictwa to przedsięwzięcie o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa energetycznego kraju i dla zwiększenia konkurencyjności gospodarki.

W ciągu półtora roku funkcjonowania Programu Polska Spółka Gazownictwa doprowadziła gaz ziemny do aż 126. gmin na terenie całej Polski. W planach spółki jest zapewnienie dostępu do błękitnego paliwa do kolejnych 74. gmin do końca 2020 r. 

–  W październiku 2018 r. ogłoszony został program PGNiG dotyczący przyspieszenia inwestycji w sieć gazową Polski w latach 2018-2022 – skomentował wydarzenie wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. 

W jego przekonaniu program ten jest doskonałym przykładem działań rządu, mających na celu likwidację białych plam na gazowej mapie Polski. 

- Idealnie wpisuje się też w Strategię Zrównoważonego Rozwoju – dodał wicepremier.

– To ważny element budowy bezpieczeństwa energetycznego kraju – dzięki coraz lepiej rozwiniętej sieci gazowniczej, błękitne paliwo docierające do Terminala LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu i, już wkrótce, za pośrednictwem gazociągu Baltic Pipe, płynie do coraz większej grupy Polaków – uważa szef resortu aktywów państwowych. Według Sasina umożliwia to im między innymi wykorzystanie do ogrzewania domów paliwa o mniejszym wpływie na środowisko. 

- Dla Polski oznacza to czystsze powietrze i wzrost konkurencyjności gospodarki, to również odpowiedź na wyzwania związane z jej niskoemisyjną transformacją – dodał wicepremier Sasin.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…