Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- Jesteśmy globalnym deweloperem, właścicielem oraz operatorem aktywów zrównoważonej infrastruktury energetycznej z programem wzrostu na czterech kontynentach. Mamy nowoczesną flotę aktywów najwyższej jakości w Ameryce Północnej - David Timm, Northland Power.

Produkujemy 1,5GW energii z gazu, lądowej energii wiatrowej i słonecznej, oraz w Europie - 1,2GW energii generowanej na morzu, a także program rozwoju morskiej energii wiatrowej o mocy około 2,4GW w Europie, a konkretnie w Niemczech oraz w Azji, na Tajwanie i w Japonii – mówi w wywiadzie dla polskatimes.pl . David Timm, wiceprezes ds. rozwoju kanadyjskiej spółki Northland Power.

W jego przekonaniu globalnie oczywisty jest trend redukcji emisji dwutlenku węgla. - Niedawno ogłoszony cel dla Europy osiągnięcia neutralności węglowej do roku 2050 stanowi ogromną szansę dla Northland, która specjalizuje się w budowaniu aktywów generujących morską i lądową energię wiatrową oraz aktywów fotowoltaicznych – uważa Timm. 

- Takie źródła energii będą odgrywać istotną rolę w planie klimatycznym dla Europy, w której węgiel nadal stanowi znaczące źródło energii elektrycznej. Polska ma takie cechy i z tego powodu taki gracz jak Northland jest idealnym i długofalowym inwestorem dla tego sektora. Wnosimy wiedzę ekspercką i budujemy lokalne zespoły poprzez szkolenie, rekrutację i współpracę i tak właśnie zamierzamy działać w Polsce w celu ukończenia procesu rozwojowego i realizacji projektu – dodaje wiceszef Northland Power.

- Nieustająco przyglądamy się przyszłym rozwiązaniom w zakresie potrzeb globalnych dostaw energii oraz szans inwestycyjnych zarówno w obrębie sektora jak i rynku. Tak właśnie przeszliśmy od inwestycji w małe projekty spalania biomasy w Północnej Kanadzie, przez inwestycje w duże elektrownie gazowo-parowe w Kanadzie Zachodniej i budowanie portfolio projektów wiatrowych i słonecznych, aż do obecnego etapu, gdy jesteśmy deweloperem, właścicielem i operatorem morskich projektów wiatrowych na dużą skalę w Europie, a wkrótce również w Azji – poinformował Timm.

Jego zdaniem kwestia niezależności energetycznej , która także ma krytyczne znaczenie dla Polski, to kolejny aspekt, w którym Northland sprawdzi się znakomicie. 

- Naszą wartość dodaną stanowią źródła odnawialne oraz gaz, który można pozyskać z różnych lokalizacji. Obydwa te źródła mogą zwiększyć dywersyfikację źródeł energii dla Polski. Polski rynek odnawialny przechodzi obecnie transformację odchodząc od dominacji węgla do polityki i konkurencji, która zachęca inwestorów takich jak my. Czujemy, że jest to rynek, na którym możemy podzielić się doświadczeniem i zmaksymalizować korzyści dla państwa i inwestorów – uważa wiceszef Northland Power.

{crossposting}

Czytaj więcej

Gliński: Międzynarodowy Dzień Teatru - dziękuję wszystkim

- Międzynarodowy Dzień Teatru jest świętem podkreślającym społeczną rangę, artystyczną doniosłość i niezwykłą różnorodność sztuki scenicznej, stanowiącej przestrzeń ekspresji oraz codziennej pracy tysięcy utalentowanych ludzi – napisał wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński w liście do społeczności teatralnej.

Więcej…

Gawęda: koronawirus - wytyczne dla wszystkich spółek górniczych

Zobowiązałem wszystkie spółki górnicze do podjęcia zdecydowanych działań zmierzających do ograniczenia ryzyka związanego z możliwością przeniesienia i rozprzestrzeniania koronawirusa - powiedział Adam Gawęda sekretarz stanu w MAP

Ministerstwo Aktywów Państwowych przed wprowadzeniem stanu epidemii, a wcześniej stanu zagrożenia epidemicznego zobowiązało spółki górnicze do podjęcia działań związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa Covid-19. 

Więcej…

Zagórski: Aplikacja Kwarantanna Domowa - najlepiej zainstalować od razu

Wysłanie zdjęcia zamiast wizyty policjantów – tak, dzięki aplikacji MC

Szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną – to główny cel aplikacji Kwarantanna domowa. Ministerstwo cyfryzacji (MC) zaczęło ją udostępniać od 19 marca br.

Więcej…

Prezydent Duda: #TarczaAntykryzysowa wesprze ludzi i firmy

W najtrudniejszej sytuacji są właśnie ci najmniejsi, którzy niedawno podjęli inwestycje, wzięli kredyty, zaczęli zatrudniać ludzi

- W najtrudniejszej sytuacji są właśnie ci najmniejsi, którzy niedawno podjęli inwestycje, wzięli kredyty, zaczęli zatrudniać ludzi. Dzisiaj ich pracownicy nie mogą świadczyć pracy właśnie z uwagi na to, że nie ma popytu na usługi, często już rozmawia się z nimi na temat rozwiązania umowy o pracę czy rozwiązania relacji, która na tę pracę pozwala – mówił podczas konferencji prasowej zapowiadającej wprowadzeniu Tarczy Antykryzysowej prezydent Andrzej Duda.

Więcej…

Kamiński: wielu Polskich obywateli chce wrócić do domu

Ruch graniczny jest duży, bo wielu naszych obywateli chce wrócić do domu. To jest naturalne, ale zdajemy sobie także sprawę, że korki to duża uciążliwość – powiedział szef MSWiA

Minister Mariusz Kamiński poinformował na konferencji prasowej, że dzięki działaniom polskich służb udało się zmniejszyć korki na granicach. Istotnej redukcji uległ czas oczekiwania na wjazd do naszego kraju od strony Niemiec, natomiast na przejściach z Czechami, Słowacją i Litwą ruch odbywa się na bieżąco, a granice są w pełni przejezdne.

Więcej…