Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- Jesteśmy globalnym deweloperem, właścicielem oraz operatorem aktywów zrównoważonej infrastruktury energetycznej z programem wzrostu na czterech kontynentach. Mamy nowoczesną flotę aktywów najwyższej jakości w Ameryce Północnej - David Timm, Northland Power.

Produkujemy 1,5GW energii z gazu, lądowej energii wiatrowej i słonecznej, oraz w Europie - 1,2GW energii generowanej na morzu, a także program rozwoju morskiej energii wiatrowej o mocy około 2,4GW w Europie, a konkretnie w Niemczech oraz w Azji, na Tajwanie i w Japonii – mówi w wywiadzie dla polskatimes.pl . David Timm, wiceprezes ds. rozwoju kanadyjskiej spółki Northland Power.

W jego przekonaniu globalnie oczywisty jest trend redukcji emisji dwutlenku węgla. - Niedawno ogłoszony cel dla Europy osiągnięcia neutralności węglowej do roku 2050 stanowi ogromną szansę dla Northland, która specjalizuje się w budowaniu aktywów generujących morską i lądową energię wiatrową oraz aktywów fotowoltaicznych – uważa Timm. 

- Takie źródła energii będą odgrywać istotną rolę w planie klimatycznym dla Europy, w której węgiel nadal stanowi znaczące źródło energii elektrycznej. Polska ma takie cechy i z tego powodu taki gracz jak Northland jest idealnym i długofalowym inwestorem dla tego sektora. Wnosimy wiedzę ekspercką i budujemy lokalne zespoły poprzez szkolenie, rekrutację i współpracę i tak właśnie zamierzamy działać w Polsce w celu ukończenia procesu rozwojowego i realizacji projektu – dodaje wiceszef Northland Power.

- Nieustająco przyglądamy się przyszłym rozwiązaniom w zakresie potrzeb globalnych dostaw energii oraz szans inwestycyjnych zarówno w obrębie sektora jak i rynku. Tak właśnie przeszliśmy od inwestycji w małe projekty spalania biomasy w Północnej Kanadzie, przez inwestycje w duże elektrownie gazowo-parowe w Kanadzie Zachodniej i budowanie portfolio projektów wiatrowych i słonecznych, aż do obecnego etapu, gdy jesteśmy deweloperem, właścicielem i operatorem morskich projektów wiatrowych na dużą skalę w Europie, a wkrótce również w Azji – poinformował Timm.

Jego zdaniem kwestia niezależności energetycznej , która także ma krytyczne znaczenie dla Polski, to kolejny aspekt, w którym Northland sprawdzi się znakomicie. 

- Naszą wartość dodaną stanowią źródła odnawialne oraz gaz, który można pozyskać z różnych lokalizacji. Obydwa te źródła mogą zwiększyć dywersyfikację źródeł energii dla Polski. Polski rynek odnawialny przechodzi obecnie transformację odchodząc od dominacji węgla do polityki i konkurencji, która zachęca inwestorów takich jak my. Czujemy, że jest to rynek, na którym możemy podzielić się doświadczeniem i zmaksymalizować korzyści dla państwa i inwestorów – uważa wiceszef Northland Power.

{crossposting}

Czytaj więcej

Duda: Zwiększyć gotowość sił NATO w tej części Europy

W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. 

Więcej…

Gliński: Nie wahamy się, jeśli chodzi o wsparcie różnego typu tak wielkich wyzwań jak wystawa Vilhelma Hammershoia

- Polskie muzea, zwłaszcza w ostatnim czasie, działają bardzo intensywnie, bardzo profesjonalnie i znacznie bardziej odważnie.

Więcej…

Błaszczak: Nikt nielegalnie nie przejdzie przez granicę mimo starań reżimu Łukaszenki

Wojska inżynieryjne z Wielkiej Brytanii będą pomagać Polakom w reperacji tymczasowego ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Podczas spotkania ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka i Bena Wallace’a, sekretarza obrony Wielkiej Brytanii omówiono szczegóły tej współpracy.

Więcej…

Racjonalny patriotyzm polskich konsumentów

Tak w skrócie można podsumować wyniki najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” przez Centrum Badań i Analiz Rynku (ASM) w październiku br. na próbie 1077 dorosłych Polaków.

Więcej…

Ziobro: Obywatele uzyskają dostęp do sądu nawet we własnym telefonie

Sprawne sądownictwo jest warunkiem dobrze funkcjonującego demokratycznego państwa. Reforma wzmacnia niezależność sędziów. Chcemy skończyć z tworzeniem sędziowskich grup interesu.

Więcej…