Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- Jesteśmy globalnym deweloperem, właścicielem oraz operatorem aktywów zrównoważonej infrastruktury energetycznej z programem wzrostu na czterech kontynentach. Mamy nowoczesną flotę aktywów najwyższej jakości w Ameryce Północnej - David Timm, Northland Power.

Produkujemy 1,5GW energii z gazu, lądowej energii wiatrowej i słonecznej, oraz w Europie - 1,2GW energii generowanej na morzu, a także program rozwoju morskiej energii wiatrowej o mocy około 2,4GW w Europie, a konkretnie w Niemczech oraz w Azji, na Tajwanie i w Japonii – mówi w wywiadzie dla polskatimes.pl . David Timm, wiceprezes ds. rozwoju kanadyjskiej spółki Northland Power.

W jego przekonaniu globalnie oczywisty jest trend redukcji emisji dwutlenku węgla. - Niedawno ogłoszony cel dla Europy osiągnięcia neutralności węglowej do roku 2050 stanowi ogromną szansę dla Northland, która specjalizuje się w budowaniu aktywów generujących morską i lądową energię wiatrową oraz aktywów fotowoltaicznych – uważa Timm. 

- Takie źródła energii będą odgrywać istotną rolę w planie klimatycznym dla Europy, w której węgiel nadal stanowi znaczące źródło energii elektrycznej. Polska ma takie cechy i z tego powodu taki gracz jak Northland jest idealnym i długofalowym inwestorem dla tego sektora. Wnosimy wiedzę ekspercką i budujemy lokalne zespoły poprzez szkolenie, rekrutację i współpracę i tak właśnie zamierzamy działać w Polsce w celu ukończenia procesu rozwojowego i realizacji projektu – dodaje wiceszef Northland Power.

- Nieustająco przyglądamy się przyszłym rozwiązaniom w zakresie potrzeb globalnych dostaw energii oraz szans inwestycyjnych zarówno w obrębie sektora jak i rynku. Tak właśnie przeszliśmy od inwestycji w małe projekty spalania biomasy w Północnej Kanadzie, przez inwestycje w duże elektrownie gazowo-parowe w Kanadzie Zachodniej i budowanie portfolio projektów wiatrowych i słonecznych, aż do obecnego etapu, gdy jesteśmy deweloperem, właścicielem i operatorem morskich projektów wiatrowych na dużą skalę w Europie, a wkrótce również w Azji – poinformował Timm.

Jego zdaniem kwestia niezależności energetycznej , która także ma krytyczne znaczenie dla Polski, to kolejny aspekt, w którym Northland sprawdzi się znakomicie. 

- Naszą wartość dodaną stanowią źródła odnawialne oraz gaz, który można pozyskać z różnych lokalizacji. Obydwa te źródła mogą zwiększyć dywersyfikację źródeł energii dla Polski. Polski rynek odnawialny przechodzi obecnie transformację odchodząc od dominacji węgla do polityki i konkurencji, która zachęca inwestorów takich jak my. Czujemy, że jest to rynek, na którym możemy podzielić się doświadczeniem i zmaksymalizować korzyści dla państwa i inwestorów – uważa wiceszef Northland Power.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…