Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- W świetle prawa wiele przedsiębiorstw z branży OZE jest zobowiązanych do rozpoczęcia produkcji energii zakontraktowanej w ramach systemu aukcyjnego, jak również na innych warunkach podkreśla wiceminister klimatu Ireneusz Zyska.

- Zerwanie łańcucha dostaw, braki kadrowe, spowolnienie niektórych procedur w związku z pandemią koronawirusa - to czynniki generujące wysokie ryzyko dla wielu firm. Dlatego przygotowaliśmy zmiany w przepisach, które pomogą branży przetrwać ten trudny czas i umożliwią Polsce dalszy dynamiczny rozwój w zakresie odnawialnych źródeł energii – dodaje wiceminister. 

Ministerstwo Klimatu dąży do stworzenia jak najlepszych warunków dla rozwoju odnawialnych źródeł energii. Rozbudowa sektora OZE i wzrost produkcji zielonej energii stanowi podstawę rozwoju całej gospodarki poprzez wsparcie eksportu polskich produktów, zmniejszenie uzależnienia od importu paliw kopalnych i podniesienie poziomu i jakości życia obywateli.

- Moim zadaniem jako Pełnomocnika Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii jest przede wszystkim likwidacja barier ograniczających rozwój OZE – powiedział wiceminister klimatu Ireneusz Zyska. - Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy wymaga od nas podjęcia nadzwyczajnych działań. Dlatego właśnie przygotowaliśmy i wprowadzamy zmiany prawne, w tym odroczenie obowiązku dostarczenia energii w ramach systemu aukcyjnego, aby zapewnić odnawialnym źródłom energii ochronę i pozwolić na dalszy szybki rozwój – dodał wiceminister.

Jako Ministerstwo Klimatu analizujemy na bieżąco sytuację i inicjujemy zmiany, ale także jesteśmy otwarci na postulaty branży związane z kryzysem wywołanym przez epidemię koronawirusa. Umiejscowienie Pełnomocnika Rządu ds. OZE w Ministerstwie Klimatu przynosi dobre rezultaty i dzięki ogromnemu wsparciu ze strony ministra Michała Kurtyki daje większe możliwości podejmowania skutecznych działań.

{crossposting}