Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Rozwój, transformacja i odbudowa turystyki w Europie po światowej pandemii oraz wymiana doświadczeń - to tematy dyskutowane podczas spotkania wysokiego szczebla ministrów ds. turystyki UE, w którym wziął udział sekretarz stanu w resorcie rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy.

- Najbliższy czas będzie kluczowy dla odbudowy i rozwoju sektora turystycznego w Europie.

Działania Unii Europejskiej mogą mieć fundamentalne znaczenie dla sektora turystyki. Wymiana wiedzy, doświadczeń, danych statystycznych oraz dobrych praktyk pozwoli dokładnie i bezpiecznie planować cele na przyszłość - powiedział wiceminister Gut-Mostowy.

Podczas spotkania poruszono również kwestię opracowywanego obecnie Europejskiego Zielonego Certyfikatu Cyfrowego.

- Polska popiera pomysł wprowadzenia certyfikatów. Dzięki nim możliwy będzie szybszy i łatwiejszy powrót do swobodnego podróżowania po Europie. Dla turystyki to ogromna szansa - podkreślił wiceminister.

I dodał: - Aktywnie uczestniczymy w pracach nad projektem i deklarujemy naszą gotowość i wsparcie na szczeblu UE.

- Jako jedno z pierwszych państw członkowskich Polska opracowała krajowe rozwiązanie dla świadectwa szczepień opartego na zastosowaniu kodu QR. Wierzymy, że nasze doświadczenia mogą również stanowić cenny wkład w trwające prace techniczne nad funkcjonalnościami certyfikatów - zaznaczył wiceminister Gut-Mostowy.

- Jestem przekonany, że wspólnie możemy sprawić, że Europa pozostanie numerem jeden wśród destynacji turystycznych na świecie - podkreślił wiceminister.

Zgromadzeni ministrowie zostali poproszeni o ocenę Nowej Strategii Przemysłowej UE przedstawionej przez Komisję Europejską na początku maja.

- Cieszymy się, że turystyka została wskazana jako jeden z kluczowych sektorów - obok przemysłu chemicznego, stali oraz transportu - stwierdził wiceszef MRPiT.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…