Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Witryna Getin Noble Bank, a nad nią duży czerwony znak Zapytania.

Getin Noble Bank kontrolowany przez Leszka Czarneckiego pracuje nad pozyskaniem inwestora. Artur Klimczak - prezes GNB - widzi małe szanse na połączenie z Idea Bankiem.

Getin Noble Bank spodziewa się finalizacji rozmów z inwestorami do połowy, a najpóźniej do końca czerwca, poinformował prezes banku Artur Klimczak. Według niego, coraz mniej prawdopodobny jest scenariusz połączenia z Idea Bankiem, ale nawet w przypadku fiaska obu scenariuszy GNB sobie poradzi - nawet bez sprzedaży aktywów i dokapitalizowania przez głównego akcjonariusza.

"W ciągu kilku tygodni negocjacje z nowymi inwestorami dobiegną końca, a ich wynik jest zero-jedynkowy. Zarząd nie jest uczestnikiem tego procesu, więc nie mamy szczegółowych informacji. Spodziewamy się, że do może połowy czerwca to się zakończy, a najpóźniej do końca tego miesiąca" - powiedział Artur Klimczak na konferencji prasowej.

Dodał, że zmalała natomiast szansa na połączenie z Idea Bankiem. Zmieniła się bowiem - jak wskazał - na gorsze sytuacja tego podmiotu.

"Nie widzę scenariusza połączenia, bez jednoczesnego dokapitalizowania banku. W innym wypadku pogarsza się nasza sytuacja płynnościowa, co, oczywiście, nie jest pożądane" - wskazał.

"Bank jest w stanie dojść do dobrych współczynników kapitałowych nawet bez dokapitalizowania przez inwestora czy, w gorszym scenariuszu, przez właściciela. Wymagać to będzie tylko dłuższego czasu i nowego scenariusza działań" - zaznaczył Klimczak.

GNB nawet w tym scenariuszu nie planuje sprzedaży aktywów czy pracujących portfeli, choć niektórym "należy się przyjrzeć".

"Myślimy tu np. o Noble Securities, ale obecna sytuacja rynkowa zdecydowanie nie sprzyja decyzjom o pozbywaniu się aktywów" - podsumował Klimczak.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW.

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…