Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dialog środowisk sektora nauki, techniki i przemysłu, budowanie płaszczyzny współpracy w działaniach na rzecz upowszechniania wiedzy technicznej, a także podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki w czasie postpandemicznym.

To główne cele konferencji „Technika kształtuje rozwój. Innowacje w bezpieczeństwie dla przemysłu XXI wieku”, w której uczestniczył wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. 

- Pandemia radykalnie zmieniła nasz świat. Ale każdy kryzys jest także szansą. Na zmianę perspektywy i zmianę myślenia. Na sensowną korektę kursu i głębsze reformy. Jaki jest nasz główny cel? Aby polska gospodarka wróciła na ścieżkę szybkiego i trwałego wzrostu. Po pandemii chcemy zagwarantować Polsce stabilność - a jednocześnie jeszcze przyspieszyć w rozwoju. Dlatego dla pracowników i przedsiębiorców przygotowaliśmy Plan dla Pracy i Rozwoju, który w kolejnych miesiącach konsekwentnie rozwijamy i modyfikujemy. - powiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, inaugurując konferencję Urzędu Dozoru Technicznego.

Szef resortu rozwoju, pracy i technologii zauważył, że działania Urzędu Dozoru Technicznego znakomicie wpisują się w Plan dla Pracy i Rozwoju. W oparciu o wieloletnie doświadczenie, łącząc praktykę z najnowszą technologią: 

- Urząd przyczynia się do postępu technicznego i rozwoju gospodarczego kraju. Profesjonalne, efektywne i społecznie odpowiedzialne działania służą zapobieganiu i eliminowaniu zagrożeń wynikających z eksploatacji urządzeń technicznych. Tym samym zapewnia to bezpieczne miejsca pracy, mienie i środowisko. Rozsądne regulacje prawne w zakresie bezpieczeństwa stwarzają dogodne perspektywy rozwojowe. Wpływają też na stworzenie równych szans wszystkim podmiotom na rynku. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy polska gospodarka przygotowuje się do nowego przyspieszenia po pandemii.

Premier Jarosław Gowin podkreślił, że cieszy go fakt, że  jednostki podlegające  resortowi kładą tak duży nacisk na wdrażanie innowacji i podnoszenie efektywności swego działania, dbając jednocześnie o maksimum bezpieczeństwa.

{crossposting}