Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dialog środowisk sektora nauki, techniki i przemysłu, budowanie płaszczyzny współpracy w działaniach na rzecz upowszechniania wiedzy technicznej, a także podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki w czasie postpandemicznym.

To główne cele konferencji „Technika kształtuje rozwój. Innowacje w bezpieczeństwie dla przemysłu XXI wieku”, w której uczestniczył wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. 

- Pandemia radykalnie zmieniła nasz świat. Ale każdy kryzys jest także szansą. Na zmianę perspektywy i zmianę myślenia. Na sensowną korektę kursu i głębsze reformy. Jaki jest nasz główny cel? Aby polska gospodarka wróciła na ścieżkę szybkiego i trwałego wzrostu. Po pandemii chcemy zagwarantować Polsce stabilność - a jednocześnie jeszcze przyspieszyć w rozwoju. Dlatego dla pracowników i przedsiębiorców przygotowaliśmy Plan dla Pracy i Rozwoju, który w kolejnych miesiącach konsekwentnie rozwijamy i modyfikujemy. - powiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, inaugurując konferencję Urzędu Dozoru Technicznego.

Szef resortu rozwoju, pracy i technologii zauważył, że działania Urzędu Dozoru Technicznego znakomicie wpisują się w Plan dla Pracy i Rozwoju. W oparciu o wieloletnie doświadczenie, łącząc praktykę z najnowszą technologią: 

- Urząd przyczynia się do postępu technicznego i rozwoju gospodarczego kraju. Profesjonalne, efektywne i społecznie odpowiedzialne działania służą zapobieganiu i eliminowaniu zagrożeń wynikających z eksploatacji urządzeń technicznych. Tym samym zapewnia to bezpieczne miejsca pracy, mienie i środowisko. Rozsądne regulacje prawne w zakresie bezpieczeństwa stwarzają dogodne perspektywy rozwojowe. Wpływają też na stworzenie równych szans wszystkim podmiotom na rynku. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy polska gospodarka przygotowuje się do nowego przyspieszenia po pandemii.

Premier Jarosław Gowin podkreślił, że cieszy go fakt, że  jednostki podlegające  resortowi kładą tak duży nacisk na wdrażanie innowacji i podnoszenie efektywności swego działania, dbając jednocześnie o maksimum bezpieczeństwa.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…