Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii rozpoczyna szerokie konsultacje społeczne Polskiego Ładu z przedsiębiorcami. Przedmiotem dyskusji będą projekty ustaw przygotowywane przez MRPiT dotyczące m.in. poprawy sytuacji mieszkaniowej Polaków, zmian w Kodeksie pracy, lądowej energetyki wiatrowej, a także zaproponowane w Polskim Ładzie rozwiązania podatkowe. 

- Trzeba ochronić klasę średnią przed drastycznym wzrostem podatków - zapowiedział na konferencji prasowej wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

W ramach reform zaprezentowanych w Polskim Ładzie MRPiT pracuje nad kluczowymi rozwiązaniami mającymi zaspokoić potrzeby mieszkaniowe w naszym kraju. Resort przygotowuje także zmiany w Kodeksie pracy zmierzające do uregulowania m.in. kwestii pracy zdalnej, zatrudnienia cudzoziemców oraz reformy powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy.

- Przed drastycznym wzrostem podatków trzeba ochronić takich ludzi jak informatyków, inżynierów, przedstawicieli wolnych zawodów, naukowców, czy przedsiębiorców, a zwłaszcza właścicieli małych i średnich polskich firm - mówi wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, odnosząc się do zapowiadanych w Polskim Ładzie zmian w systemie podatkowym.

Jak podkreśla:

- Od samego początku, kiedy zostałem ministrem rozwoju, pracy i technologii mówiłem naszym partnerom społecznym, a zwłaszcza polskim przedsiębiorcom: nic o Was bez Was. Dlatego ogłaszam dzisiaj rozpoczęcie szerokich konsultacji społecznych nad rozwiązaniami gospodarczymi zawartymi w Polskim Ładzie, w tym w szczególności rozwiązaniami podatkowymi.

Jak podkreślił wicepremier, przedstawił premierowi Mateuszowi Morawieckiemu pakiet podatkowy zmniejszający skalę obciążenia dla klasy średniej.

Szef MRPiT zapowiedział konsultacje na szerokim forum skupiającym pracodawców i związki zawodowe w Radzie Dialogu Społecznego, a także m.in. spotkania z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców Adamem Abramowiczem oraz z Radą Przedsiębiorczości.

- Równolegle do prowadzonych przez mnie konsultacji, Pani Minister Iwona Michałek będzie prowadzić konsultacje dotyczące reformy rynku pracy - podkreślił minister Jarosław Gowin.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…