Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Francuski koncern motoryzacyjny Faurecia powiększa zakład w Wałbrzychu. Inwestor uruchomi nowe linie produkcyjne dla wiodących producentów aut luksusowych.

Wartość nowej inwestycji wyniesie 180 mln zł. Dzięki rozbudowie zakładu zatrudnienie ma wzrosnąć o blisko 1000 osób. W proces inwestycyjny zaangażowana była Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).

Wałbrzyski zakład jest liderem pod względem technologicznym. Wysokie standardy jakościowe są utrzymywane dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz inwestycjom w najnowocześniejsze technologie przemysłowe i dynamiczny rozwój automatyzacji wpisujący się w trendy Przemysłu 4.0.

- Do tej pory fabryka zatrudniała 1000 pracowników. Nowa inwestycja podwoi tę liczbę - mówi Jarosław Gowin, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii.

- Właśnie mija 25 lat od kiedy Faurecia zdecydowała się zainwestować w Polsce. Cieszymy się, że w ten jubileusz wpisuje się kolejny projekt koncernu w naszym kraju - dodaje wicepremier.

- Jesteśmy jednym z największych w Europie dostawców części oraz komponentów samochodowych. Decyzja inwestora o umieszczeniu nowej inwestycji w Polsce potwierdza, że nasz kraj to niezmiennie atrakcyjne miejsce do lokowania kapitału.

- W ostatniej dekadzie polski przemysł motoryzacyjny odnotował 100 proc. wzrost mierzony produkcją sprzedaną. Ten sukces, czyniący motoryzację drugim największym sektorem przemysłowym w Polsce, to efekt konsekwentnej pracy przedsiębiorców oraz oczywiście atrakcyjności inwestycyjnej kraju. W ramach prac nad Polityką Przemysłową Polski pracujemy nad rozwiązaniami adresowanymi do konkretnych branż, w tym dla przemysłu motoryzacyjnego - stwierdza na zakończenie wicepremier Jarosław Gowin.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…