Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podczas konferencji prasowej w Olsztynie wicepremier Jarosław Gowin oznajmił, że podczas następnych obrad Rady Ministrów zawnioskuje o specjalne wsparcie dla gmin Warmii i Mazur. Samorządy regionu miałyby wykorzystać pomoc na niwelowanie skutków pandemii Covid-19.

Województwo, ze względu na podwyższoną ilość przypadków zachorowań w regionie zostało uznane za obszar szczególnie zagrożony zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 Od 27 lutego zamknięte są tam m.in. hotele, instytucje kultury, obiekty sportowe i ograniczono działalność galerii handlowych. 

- Czasowe ograniczenia negatywnie wpłynęły na sytuację regionu. Chcemy, żeby samorządy z województwa warmińsko-mazurskiego, których obostrzenia z powodu III fali koronawirusa dotknęły najbardziej otrzymały dodatkowe 200 mln zł wsparcia. Straty gospodarcze ponoszone przez przedsiębiorstwa i samorządy powinny być zrównoważone - zapowiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. 

I dodał: - Dlatego w przyszłym tygodniu przedstawię Radzie Ministrów projekt uchwały, która przewiduje przeznaczenie dla samorządów woj. warmińsko-mazurskiego dodatkowej kwoty 200 mln zł. Środki te są niezbędne do tego, żeby zniwelować przynajmniej część strat wynikających z pandemii i dodatkowych obostrzeń, które z uzasadnionych powodów, ale dotknęły ten region w minionym miesiącu, w sposób szczególnie dotkliwy.

Wsparciem mają być objęte wszystkie gminy położone na terenie województwa. Środki mają zostać przeznaczone na trzy główne obszary stymulujące jego rozwój gospodarczy: infrastruktura (w szczególności lokalna), turystyka i nowoczesna gospodarka morska.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…