Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Transformacja cyfrowa staje się głównym motorem innowacji i zmian większości sektorów gospodarki

Transformacja cyfrowa staje się głównym motorem innowacji i zmian większości sektorów gospodarki. Polska może stać się jednym z krajów przodujących w tworzeniu i wdrażaniu technologii cyfrowych.

To właśnie wykorzystanie technologii i cyfryzacji w rozwoju gospodarczym Polski było głównym tematem III edycji konferencji organizowanej przez Dziennik Gazeta Prawna i Forsal. W kongresie wziął udział premier Jarosław Gowin.

- Pozwolę sobie na porównanie naszej obecnej sytuacji do pewnej analogii w wyścigach formuły 1. Wszyscy wyczekujemy, kiedy załopocze zielona flaga i znikną obostrzenia. I tutaj najważniejsze pytanie, co dalej?

Jak zachowa się nasz bolid, jaką strategię przyjmiemy po wznowieniu wyścigu - czy wejdziemy od razu na pełne obroty, czy wtoczymy się na tor ostrożnie? I o co będziemy się ścigać - czy o pozostanie w wyścigu, czy po to, by wyjść na prowadzenie? Zwycięzcą okaże się ten, kto nie zmarnuje czasu pandemii, kto przygotuje sensowne zmiany i reformy, kto wykorzysta kryzys jako szansę na zmianę i ruszy do przodu.

Moim zdaniem, ścigamy się o pierwsze miejsca wśród globalnych gospodarek. Dlaczego tak uważam? Bo nawet w tak ekstremalnie trudnej sytuacji polska gospodarka nie załamała się, a prognozy pokazują nasz kraj jako jeden z tych, którego gospodarka ma szansę najszybciej wyjść z pandemii - powiedział inaugurując konferencję Jarosław Gowin, Wiceprezes Rady Ministrów

Gowin rozpoczynając konferencję podsumował dotychczasowe działania rządu w czasie pandemii:

- Wykonaliśmy wiele, aby zapobiec załamaniu gospodarczemu: ochroniliśmy 7 mln miejsc pracy przez dofinansowanie wynagrodzeń, uruchomiliśmy dotacje i pożyczki oraz świadczenia postojowe w ramach wielu instrumentów tarcz antykryzysowych. Do polskich firm trafiło już ponad 207 mld zł pomocy, usprawniliśmy usługi publiczne, aby wszystkie sprawy obywateli i firm można było realizować zdalnie.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…