Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Smartfon Balong 5000 Huawei 5G rozkładany

Porównując Polskę z innymi krajami nie można powiedzieć że mamy duże opóźnienie. Jednak wiele krajów wdrożyło już sieci 5G. Huawei podpisał pięćdziesiąt cztery kontrakty na całym świecie z czego dwadzieścia osiem w Europie.

Jesteśmy na polskim rynku już 15 lat. Polska jest centralą firmy Huawei na rynki Europy środkowo Wschodniej i kraje nordyckie. Zarządzamy dwudziestoma ośmioma krajami z Polski. Planujemy dalszą współpracę i chcemy wnosić wkład w rozwój polskiej technologii - mówi Radosław Kędzia.

Polska nie ma opóźnień we wdrażaniu technologii 5G. Bezpieczeństwo 5G jest podwyższone w porównaniu z 4G. To ewolucja.

Pierwsze testy technologii 5G mieliśmy ponad rok temu. Jesteśmy gotowi sprzedawać nasze rozwiązania klientom. Sami nie robimy sieci. Rozumiemy, że przygotowania infrastruktury i przetargów cały czas trwają – mówi Radosław Kędzia, wiceprezes Huawei w rozmowie z ISBnews.TV.

W sieci 5G oprócz większej przepustowości, szybszego przesyłu informacji jest również zwiększone bezpieczeństwo, bo są inne algorytmy szyfrowania. Huawei spełnia wszystkie standardy – uważa Radosław Kędzia, wiceprezes Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich.

Jego zdaniem bezpieczeństwo 5G musi być zagwarantowane przez wszystkich, ponieważ sieci są skomponowane z wielu dostawców, a łańcuch jest tak mocny, jak najsłabsze jego ogniwo.

Porównując Polskę z innymi krajami nie można powiedzieć że mamy duże opóźnienie. Wiele krajów wdrożyło sieci 5G. Huawei podpisał pięćdziesiąt cztery kontrakty na całym świecie z czego dwadzieścia osiem w Europie. Wysłaliśmy już ponad 230 tysięcy stacji bazowych 5G do naszych klientów. Instalacja sieci 5G się toczy - dodaje Kędzia.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…