Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak wzięła udział w plenarnym posiedzeniu Rady ds. Dialogu Społecznego. Przedstawiła stan prac nad Umową Partnerstwa oraz Krajowym Planem Odbudowy (KPO).

Podczas spotkania wiceminister Jarosińska-Jedynak przypomniała, że dobiegają końca konsultacje społeczne projektu Umowy Partnerstwa, które Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) rozpoczęło 18 stycznia. Konsultacje online odbyły się we wszystkich województwach.

- W ramach prowadzonych spotkań z regionami odpowiedzieliśmy na prawie 200 pytań. Wiele z nich dotyczyło głównie kwestii związanych z podziałem środków. Wyjaśnialiśmy według jakiego algorytmu dokonaliśmy podziału funduszy na programy regionalne - powiedziała sekretarz stanu w MFiPR.

- Do połowy lutego wpłynęły do nas 162 uwagi, ale ta liczba stale rośnie. Komentarze przesyłają przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, partnerzy społeczno-gospodarczy oraz osoby prywatne - dodała wiceminister.

Minister Jarosińska-Jedynak przypomniała, że 26 lutego ruszają konsultacje Krajowego Planu Odbudowy. Jego opracowanie jest konieczne, aby móc sięgnąć po środki w ramach Europejskiego Funduszu Odbudowy o wartości 750 mld euro.

- Polska z tego funduszu będzie miała do dyspozycji 57 mld euro na dotacje i pożyczki - wyjaśniła wiceminister. Dodała, że obszary, które będziemy wspierać to: innowacyjność, zielona energia, zrównoważony transport, zdrowie, cyfryzacja.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…