Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Coraz częściej jesteśmy świadkami ekstremalnych zjawisk pogodowych. Z racji niewielkich opadów wzrosło zagrożenie suszą. Fundusze europejskie pomagają w walce z jej skutkami. Ministerstwo funduszy i polityki regionalnej finansuje z nich działania, które zapobiegają pożarom lasów i łąk, a gdy już wystąpią - pozwalają je sprawnie gasić. Lasy Państwowe dostały na to z funduszy unijnych prawie 50 mln zł, a strażacy – prawie 185 mln. 

- Lepiej zapobiegać, niż leczyć. W tym przypadku możemy sparafrazować: lepiej zapobiegać, niż gasić - podkreśla minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

- Dlatego też fundusze europejskie przeznaczamy na działania mające zapobiegać pożarom – uważa minister. - Nie wszystkich zagrożeń da się jednak uniknąć. Zatem, jeśli pożar wystąpi, dzięki tej inwestycji będziemy gotowi, żeby szybko go ugasić - zaznacza Jarosińska-Jedynak.

Pieniądze unijne trafią także do strażaków. - Na zakup sprzętu, który będzie również wykorzystywany podczas gaszenia lasów, straż pożarna dostała prawe 185 mln zł – zaznacza minister Jarosińska-Jedynak. - Byliśmy ostatnio świadkami heroicznej walki strażaków z płomieniami w Biebrzańskim Parku Narodowym. W takich chwilach dobry sprzęt jest na wagę złota – dodaje minister.

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej realizuje od sierpnia 2016 r. projekt zwiększający skuteczność prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych. Jego wartość wynosi 217,6 mln zł, z czego 184,9 mln zł to pieniądze unijne. Zakończenie realizacji projektu planowane jest w marcu 2021 r.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…