Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

200 mln zł z funduszy europejskich na prace B+R, które pomogą walczyć z pandemią koronawirusa, trafi do polskich przedsiębiorców i naukowców. Rozpoczął się nabór wniosków w konkursie w programie Inteligentny Rozwój. Startować mogą firmy i jednostki naukowe z całego kraju.

- Celem Funduszy Europejskich było i jest rozwiązywanie najważniejszych problemów społecznych i gospodarczych – mówi minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

W jej przekonaniu dziś największym wyzwaniem jest walka z pandemią COVID-19. 

- Przekierowanie części dostępnych funduszy unijnych na tę walkę jest naturalną decyzją. 200 mln zł na konkurs Szybka Ścieżka Koronawirusy to tylko jeden z elementów Funduszowego Pakietu Antywirusowego - dodaje Jarosińska-Jedynak.

- Chcemy, aby finansowane przez nas projekty wspierały walkę z pandemią we wszystkich trzech kluczowych obszarach - wykrywania choroby, leczenia i przeciwdziałania – podkreśla minister. 

- Liczymy na to, że prace polskich naukowców i przedsiębiorców nie tylko pomogą w opanowaniu obecnie rozprzestrzeniającej się pandemii, ale w przyszłości pozwolą skutecznie przeciwdziałać chorobom wirusowym, leczyć je i minimalizować ich skutki – dodaje Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

{crossposting}