Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Największy na świecie szczyt odpowiedzialnego biznesu - Leaders Summit 2021 skupiał przywódców państw, szefów rządów i liderów biznesu.

W dyskusji o zrównoważonym rozwoju udział wzięła wiceminister finansów, funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Dwudniowe forum zorganizował UN Global Compact.

Wiceszefowa w ministerstwie finansów, funduszy i polityki regionalnej podkreśliła, że dla osiągnięcia celów Agendy 2030 kluczowa jest ścisła współpraca przedstawicieli rządów, samorządów oraz biznesu.

- Wyjście z kryzysu musi być wspólnym wysiłkiem i wymaga silnego partnerstwa, innowacyjnego podejścia i często zmiany modelu działania, zarówno w biznesie, jak i poza nim - wyjaśniła wiceminister Jarosińska-Jedynak.

Dodała, że znaczącą rolę w inicjowaniu dialogu rządów i biznesu odgrywa właśnie UN Global Compact.

- Global Compact Network w Polsce jest naszym wieloletnim partnerem. Doceniamy jego aktywne zaangażowanie na rzecz celów zrównoważonego rozwoju, a także w Krajowe Forum Interesariuszy Agendy 2030, politykę miejską, konferencje tematyczne oraz działania edukacyjne - przypomniała wiceminister.

Wiceminister Jarosińska-Jedynak zaznaczyła, że Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej działa wspólnie z Global Compact Network Poland także w ramach polityki miejskiej.

Podczas swojego wystąpienia nawiązała do planowanego na czerwiec 2022 r. Światowego Forum Miejskiego (World Urban Forum – WUF 11). Rola miast w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju jest bardzo istotna.

- Wydarzenie będzie okazją do kompleksowego spojrzenia na wyzwania dla miast i biznesu związane ze zmianami klimatycznymi i ochroną środowiska. Wcześniej, bo już w grudniu 2021 r., także w Katowicach odbędzie się Forum Zarządzania Internetem (IGF 2021), poświęcone cyberbezpiecznym miastom przyszłości - powiedziała wiceminister Jarosińska-Jedynak.

UN Global Compact to największa na świecie inicjatywa skupiająca zrównoważony biznes. Od momentu powołania w 2000 roku przez Sekretarza Generalnego ONZ, Kofi Annana, prowadzi działania na rzecz środowiska, praw człowieka, przeciwdziałania korupcji oraz godnej i legalnej pracy. 

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…