Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Największy na świecie szczyt odpowiedzialnego biznesu - Leaders Summit 2021 skupiał przywódców państw, szefów rządów i liderów biznesu.

W dyskusji o zrównoważonym rozwoju udział wzięła wiceminister finansów, funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Dwudniowe forum zorganizował UN Global Compact.

Wiceszefowa w ministerstwie finansów, funduszy i polityki regionalnej podkreśliła, że dla osiągnięcia celów Agendy 2030 kluczowa jest ścisła współpraca przedstawicieli rządów, samorządów oraz biznesu.

- Wyjście z kryzysu musi być wspólnym wysiłkiem i wymaga silnego partnerstwa, innowacyjnego podejścia i często zmiany modelu działania, zarówno w biznesie, jak i poza nim - wyjaśniła wiceminister Jarosińska-Jedynak.

Dodała, że znaczącą rolę w inicjowaniu dialogu rządów i biznesu odgrywa właśnie UN Global Compact.

- Global Compact Network w Polsce jest naszym wieloletnim partnerem. Doceniamy jego aktywne zaangażowanie na rzecz celów zrównoważonego rozwoju, a także w Krajowe Forum Interesariuszy Agendy 2030, politykę miejską, konferencje tematyczne oraz działania edukacyjne - przypomniała wiceminister.

Wiceminister Jarosińska-Jedynak zaznaczyła, że Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej działa wspólnie z Global Compact Network Poland także w ramach polityki miejskiej.

Podczas swojego wystąpienia nawiązała do planowanego na czerwiec 2022 r. Światowego Forum Miejskiego (World Urban Forum – WUF 11). Rola miast w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju jest bardzo istotna.

- Wydarzenie będzie okazją do kompleksowego spojrzenia na wyzwania dla miast i biznesu związane ze zmianami klimatycznymi i ochroną środowiska. Wcześniej, bo już w grudniu 2021 r., także w Katowicach odbędzie się Forum Zarządzania Internetem (IGF 2021), poświęcone cyberbezpiecznym miastom przyszłości - powiedziała wiceminister Jarosińska-Jedynak.

UN Global Compact to największa na świecie inicjatywa skupiająca zrównoważony biznes. Od momentu powołania w 2000 roku przez Sekretarza Generalnego ONZ, Kofi Annana, prowadzi działania na rzecz środowiska, praw człowieka, przeciwdziałania korupcji oraz godnej i legalnej pracy. 

{crossposting}

Czytaj więcej

W kwestii surowców – tylko razem!

Autorstwa Ad Meskens - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73870184

Zauważyli Państwo, że wojna na Ukrainie spowodowała, że politycy i komentatorzy, uważający dotąd Unię Europejską za „wyimaginowaną wspólnotę”, zamilkli?

Więcej…

Kredytobiorcy lepsi i gorsi?

Photo by Tierra Mallorca on Unsplash

Wsłuchując się w wypowiedzi polityków odnoszę wrażenie, że w Polsce istnieje tylko jeden rodzaj kredytobiorców, a mianowicie posiadacze kredytów hipotecznych.

Więcej…

Żółwie tempo decyzji ws. NBP i RPP

Łacińska paremia „festina lente” - śpiesz się powoli - wyjątkowo przypadła do gustu naszym parlamentarzystom, gdy chodzi o obsadę stanowisk o kluczowym znaczeniu dla polityki finansowej państwa.

Więcej…

Morawiecki: Ukraina broni najbardziej uniwersalnych i europejskich wartości

Photo by Robert Paul Jensen on Unsplash

Premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą we Lwowie, gdzie doszło do kolejnego rosyjskiego ataku. Odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy i poszkodowanych cywilów.

Więcej…

Grupa Orlen zwiększy sieć stacji paliw na Słowacji o 25 nowych obiektów

W efekcie podpisanej umowy, Koncern będzie właścicielem łącznie 47 stacji i umocni pozycję w gronie liderów sprzedaży detalicznej na tym rynku.

Więcej…