Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dzięki podpisaniu przez BGK oraz Tauron Polska Energia SA umowy programu emisji obligacji hybrydowych polska spółka energetyczna może pozyskać w wyniku emisji obligacji do 450 mln zł na długoterminowe finansowanie swojej działalności.

Środki pozyskane z emisji, z uwagi na swój podporządkowany charakter, nie będą traktowane jako dług przy kalkulacji wskaźnika długu netto/EBITDA.

- W Banku Gospodarstwa Krajowego realizujemy transakcje nabycia obligacji hybrydowych z terminem wykupu wynoszącym nawet 12 lat - mówi Włodzimierz Kocon, członek zarządu BGK.

- To dla emitenta długoterminowe i stabilne źródło finansowania, a takiego właśnie potrzebuje sektor energetyczny - dodał Włodzimierz Kocon.

- Tym samym pomagamy w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego kraju i w transformacji energetycznej. Patrzymy na potrzeby gospodarki i kluczowych branż i na tej podstawie przygotowujemy nasze rozwiązania. Poprzez wszystkie nasze działania chcemy wspierać zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy - mówi Włodzimierz Kocon.

To już czwarte tego typu finansowanie pozyskane przez Tauron, a drugie udzielone przez BGK. Środki z emisji mogą zostać przeznaczone na finansowanie potrzeb bieżących i inwestycyjnych Grupy, w tym na przedsięwzięcia związane z Zielonym Zwrotem Taurona.

- To instrument atrakcyjny dla emitentów oraz dla świadomych ryzyka inwestorów - podkreślił wiceprezes BGK.

- Wykorzystując go z jednej strony realizujemy naszą misję i wspieramy polskie firmy w rozwoju, a z drugiej strony pokazujemy, że to dobre rozwiązanie dla polskich spółek, dających miejsca pracy i budujących polską gospodarkę, ale potrzebujących długoterminowego finansowania - dodaje Włodzimierz Kocon.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…