Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Tallin z lotu ptaka widok na starówkę i morze.

"Estonia as the Gateway to the Scandinavian Market" to konferencja która będzie poświęcona współpracy w transferze produktów i usług na rynki krajów skandynawskich przez Estonię.

"Polska jest największym i najważniejszym partnerem handlowym Estonii spośród krajów Europy Środkowej, oraz 7-8 spośród wszystkich naszych partnerów handlowych. Wierzymy, że w nadchodzących latach rozwiniemy potencjał drzemiący w naszej współpracy dwustronnej w zakresie handlu i inwestycji. - mówi wiceminister Rozwoju Gospodarczego Republiki Estońskiej Viljar Lubi.

Konferencja odbędzie się we środę, 29 maja, w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie. Wydarzenie skierowane jest do polskich przedsiębiorców, którzy chcą zaistnieć lub zwiększyć swoją obecność na skandynawskich rynkach. To także doskonała okazja do nawiązania nowych relacji biznesowych. Agencja ISBnews jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Estonia ponad 99% państwowych usług oferuje online. Możliwość zdalnego zarządzania firmą, przejrzysty system podatkowy oraz partnerskie podejście rządu przyciągają do tego niewielkiego nadbałtyckiego kraju coraz więcej zagranicznych przedsiębiorców, także z Polski. U podstaw międzynarodowego sukcesu Estonii leży zaawansowana infrastruktura cyfrowa i przekonanie, że niemal wszystko można zrobić online, przy minimalnej biurokracji. Mocny akcent postawiony na rozwój technologii przyciąga startupy. To właśnie z Estonii pochodzi m.in. Skype, PlayTech czy Transfer Wise, wskazano w materiale.

"Relacje gospodarcze między Polską i Estonią rozwijają się korzystnie, a co istotne, istnieje potencjał do dalszej ścisłej współpracy. Polska jest dla Estonii jednym z ważniejszych partnerów handlowych. Coraz więcej naszych firm inwestuje w Estonii - w 2018 r. wzrost ten był rekordowy. Estonia jest też rynkiem, dzięki któremu łatwiej zaistnieć gospodarczo w pozostałych krajach północnej Europy. Jestem przekonany, że konferencja oraz towarzyszące jej wydarzenia zapoczątkują nowy, jeszcze ambitniejszy rozdział w naszej współpracy handlowej. Serdecznie zapraszam do udziału" - powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński, cytowany w komunikacie.

"Polska jest największym i najważniejszym partnerem handlowym Estonii spośród krajów Europy Środkowej, oraz 7-8 spośród wszystkich naszych partnerów handlowych. Wierzymy, że w nadchodzących latach rozwiniemy potencjał drzemiący w naszej współpracy dwustronnej w zakresie handlu i inwestycji. W związku z tym chcielibyśmy serdecznie zaprosić polskie firmy do odwiedzenia Estonii i odkrycia jej atrakcyjnych możliwości biznesowych. Taki jest też cel postawiony przed estońską delegacją biznesową pod moim przywództwem, wyznaczonej przez Estońską Izbę Handlową do wzięcia udziału w majowej konferencji biznesowej pt. 'Estonia as the Gateway to the Scandinavian Market'" - wskazał wiceminister Rozwoju Gospodarczego Republiki Estońskiej Viljar Lubi.

Majowa konferencja poświęcona będzie obecnej sytuacji oraz perspektywom w polsko-estońskich stosunkach gospodarczych. Doświadczeni prelegenci podzielą się praktycznymi wskazówkami jak efektywnie prowadzić biznes w tym kraju, który jest też bramą na inne rynki skandynawskie. Konferencja będzie jedną z najważniejszych debat o polsko-estońskich relacjach gospodarczych ostatnich lat. Organizatorem wydarzenia jest kancelaria Thompson&Stein, Ambasada Estonii w Polsce, Enterprise Estonia oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, podano w informacji.

Konferencja adresowana jest przede wszystkim do polskich małych i średnich firm, które planują ekspansję lub już działają na rynkach zagranicznych. Obecność na wydarzeniu delegacji przedsiębiorców Estońskiej Izby Gospodarczej będzie okazją do tego, by nawiązać lub rozwinąć sieć kontaktów biznesowych, a także poznać nowe trendy i kierunki rozwoju firm na rynkach skandynawskich.

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…