Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk spotkał się z dyrektorami ośrodków doradztwa rolniczego i przedstawicielami działających w nich związków zawodowych. 

- Przede wszystkim bardzo Państwu dziękuję za zaangażowanie w listopadowej akcji przygotowania Planów Bioasekuracji, bo to na Państwa barki spadł główny ciężar pomocy rolnikom przy ich opracowywaniu - podkreślił wicepremier rozpoczynając spotkanie z doradcami.

- Znam trudną i odpowiedzialną pracę doradców i miło mi zakomunikować, że oprócz przewidzianego 6 proc. wzrostu płac w sferze budżetowej, po korekcie budżetowej dostaniecie jeszcze Państwo 20 mln złotych - poinformował wicepremier Henryk Kowalczyk.

Wicepremier podkreślił ponadto, że budżety ośrodków składają się z dwóch części: z części dotacyjnej i z części wypracowanej. 

- Są jeszcze znaczące środki w ramach PROW 2014-2020 i warto po nie sięgnąć - zachęcał wicepremier zwracając uwagę na przedłużony czas na ich wykorzystanie.

- Cieszę się, że widać wzrost udziału pozyskiwanych  środków. To ważne bo znaczne środki będą także do pozyskania w nowej perspektywie finansowej - poinformował szef resortu rolnictwa.

- W nowej perspektywie finansowej zamierzamy też silniej zdefiniować środki możliwe do pozyskania przez Ośrodki Doradztwa Rolniczego, gdyż będą one miały jeszcze trudniejsze zadania związane z nowymi mechanizmami Wspólnej Polityki Rolnej, jak chociażby z ekoschematami - dodał szef resortu rolnictwa.

Dyrektorzy ośrodków zwracali natomiast uwagę na niebezpieczeństwo braków kadrowych wynikające z niskich płac i odchodzenia na emeryturę doświadczonych doradców.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…