Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Forum Biznesu, Handlu i Inwestycji w Warszawie plakat

Wiceminister środowiska Sławomir Mazurek był jednym z głównych gości II polsko-brytyjskiego Forum Biznesu, Handlu i Inwestycji w Warszawie. Priorytetem polskiego rządu jest wdrażanie innowacyjnych technologii środowiskowych.

W trakcie spotkania bilateralnego wiceminister Mazurek zadeklarował, że priorytetem polskiego rządu jest promocja i wspieranie wdrażania innowacyjnych technologii środowiskowych, a także zbudowanie spójnego, systemowego podejścia wspomagającego rozwój, badania i wdrażanie ekoinnowacji w Polsce.

- Wysoka innowacyjność technologii środowiskowych przyczynia się do zwiększenia konkurencyjności i rozwoju gospodarczego – powiedział wiceminister Sławomir Mazurek.

- Poprawia to efektywność wykorzystania zasobów naturalnych oraz zmniejsza negatywny wpływ działalności człowieka na środowisko. Ekoinnowacje odgrywają szczególnie ważną rolę w pobudzaniu procesu przechodzenia na gospodarkę o obiegu zamkniętym, zapobieganiu zmianom klimatu czy utracie różnorodności biologicznej – dodał.

Wiceminister Mazurek w rozmowie ze swoim odpowiednikiem brytyjskim, wiceministrem Grahamem Stuartem zapewnił, że Polska jako trzykrotny gospodarz szczytu klimatycznego COP oferuje swoją wiedzę i doświadczenie przy organizacji tego wielkiego międzynarodowego wydarzenia.

Tegoroczna edycja polsko-brytyjskiego Forum Biznesu, Handlu i Inwestycji ubiega pod hasłem „Wspólnie budując czysty wzrost”. 

- Aby skutecznie konkurować na zagranicznych rynkach polscy przedstawiciele biznesu muszą wykazywać się postawami prośrodowiskowymi i prospołecznymi. Stąd ministerstwo środowiska po raz siódmy przeprowadziło program GreenEvo - Akcelerator Zielonych Technologii – mówił wiceminister Mazurek.

Wiceminister wskazał także, iż długofalowym celem działań resortu jest wzmocnienie roli zaawansowanych technologii ochrony środowiska. Są one niezbędne w procesie wzrostu gospodarczego oraz budowania gospodarki o obiegu zamkniętym, opartej na zasadach zrównoważonego rozwoju.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…