Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Forum Biznesu, Handlu i Inwestycji w Warszawie plakat

Wiceminister środowiska Sławomir Mazurek był jednym z głównych gości II polsko-brytyjskiego Forum Biznesu, Handlu i Inwestycji w Warszawie. Priorytetem polskiego rządu jest wdrażanie innowacyjnych technologii środowiskowych.

W trakcie spotkania bilateralnego wiceminister Mazurek zadeklarował, że priorytetem polskiego rządu jest promocja i wspieranie wdrażania innowacyjnych technologii środowiskowych, a także zbudowanie spójnego, systemowego podejścia wspomagającego rozwój, badania i wdrażanie ekoinnowacji w Polsce.

- Wysoka innowacyjność technologii środowiskowych przyczynia się do zwiększenia konkurencyjności i rozwoju gospodarczego – powiedział wiceminister Sławomir Mazurek.

- Poprawia to efektywność wykorzystania zasobów naturalnych oraz zmniejsza negatywny wpływ działalności człowieka na środowisko. Ekoinnowacje odgrywają szczególnie ważną rolę w pobudzaniu procesu przechodzenia na gospodarkę o obiegu zamkniętym, zapobieganiu zmianom klimatu czy utracie różnorodności biologicznej – dodał.

Wiceminister Mazurek w rozmowie ze swoim odpowiednikiem brytyjskim, wiceministrem Grahamem Stuartem zapewnił, że Polska jako trzykrotny gospodarz szczytu klimatycznego COP oferuje swoją wiedzę i doświadczenie przy organizacji tego wielkiego międzynarodowego wydarzenia.

Tegoroczna edycja polsko-brytyjskiego Forum Biznesu, Handlu i Inwestycji ubiega pod hasłem „Wspólnie budując czysty wzrost”. 

- Aby skutecznie konkurować na zagranicznych rynkach polscy przedstawiciele biznesu muszą wykazywać się postawami prośrodowiskowymi i prospołecznymi. Stąd ministerstwo środowiska po raz siódmy przeprowadziło program GreenEvo - Akcelerator Zielonych Technologii – mówił wiceminister Mazurek.

Wiceminister wskazał także, iż długofalowym celem działań resortu jest wzmocnienie roli zaawansowanych technologii ochrony środowiska. Są one niezbędne w procesie wzrostu gospodarczego oraz budowania gospodarki o obiegu zamkniętym, opartej na zasadach zrównoważonego rozwoju.

{crossposting}

Czytaj więcej

Romanowski: Pomoc dla ofiar przemocy domowej będzie skuteczniejsza

- Polska dołącza do grona krajów, w których pomoc dla ofiar przemocy domowej należy do najskuteczniejszych. Policja i Żandarmeria Wojskowa otrzymują skuteczne narzędzie, aby móc w sposób natychmiastowy odizolować sprawcę od ofiary - mówił wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski na konferencji prasowej, poświęconej ustawie antyprzemocowej, która została podpisana przez prezydenta RP. 

Więcej…

Przybył: Trzeba po prostu wziąć się do roboty!

Prezydent Andrzej Duda podczas powoływania Rady ds. Przedsiębiorczości

Niedawno pisałem o posiedzeniu Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP, poświęconym promocji polskich marek. Burza mózgów przyniosła owoce – i oto powstał dokument zawierający Stanowisko Rady dot. promocji polskich marek.

Więcej…

Błaszczak: Żołnierze udowodnili po raz kolejny, że można na nich liczyć

Żołnierze WOT uczestniczyli również w skrajnych przypadkach -  w ewakuacji podopiecznych domów pomocy społecznej

- Zadaniem Wojska Polskiego jest zapewnienie bezpieczeństwa Polsce i Polakom. W sytuacji również takiej, z jaką mamy dziś do czynienia, a więc w sytuacji epidemii. Od pierwszego dnia żołnierze Wojska Polskiego byli na posterunku, byli obecni, wspierali tych, którzy tego wsparcia potrzebują.

Więcej…

Szumowski: Proszę pacjentów onkologicznych aby nie przerywali leczenia

Apeluję do wszystkich Polaków, o systematyczne wykonywanie badań profilaktycznych – podkreślił Szumowski

Minister zdrowia, prof. Łukasz Szumowski wystosował specjalny apel do pacjentów onkologicznych. - W trosce o Państwa zdrowie, zwracam się z apelem o zgłaszanie się do szpitali/oddziałów onkologicznych w przypadku podejrzenia nowotworu i nieprzerywanie podjętego leczenia onkologicznego.

Więcej…

Witkowski: Droga wodna Zatoka Gdańska Zalew Wiślany - inwestycja strategiczna

Ta inwestycja jest strategiczna ze względu na pobudzenie gospodarcze nie tylko Elbląga i tej części Polski ale śmiem twierdzić tej części Europy

Trwają prace przy inwestycji „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”. 12 maja budowę odwiedził Grzegorz Witkowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. 

Więcej…