Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Rząd szczególną troską i opieką otacza seniorów. Dbamy o ich bezpieczeństwo finansowe, dlatego już wkrótce dostaną 14. emeryturę. Osoby starsze skorzystają także na specjalnych rozwiązania podatkowych, wprowadzanych w Polskim Ładzie.

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z podopiecznymi w Błoniu, woj. mazowieckie, podkreślił jak ważne jest utrzymywanie silnych więzi ze starszym pokoleniem. - Drzewo pozbawione korzeni umiera. Naszymi korzeniami, które dały nam życie, ale i doświadczenie, są nasi seniorzy - pokolenia, dzięki którym tutaj jesteśmy.

- Pokolenia seniorów wiele przeszły, wycierpiały: II wojnę światową, potem okres PRL. Także lata po upadku komunizmy nie oszczędzały naszych drogich, kochanych seniorów. - mówił dalej premier. - Dlatego w sercu naszej polityki są nasi rodzice, nasi dziadkowie - ci, dzięki którym jesteśmy. Stąd to, o czym mówimy - wykonujemy. Obiecaliśmy 14. emeryturę, która w ciągu najbliższych kilku dni pojawi się na koncie, lub listonosz przyniesie ją do domów. To jest nasze zobowiązanie. A jednocześnie wiemy, jak ciężko jest związać koniec z końcem gospodarstwom emerytów, którzy przecież najczęściej nie maja swoich emerytur zbyt wysokich.

Jak podkreślał premier, inicjatywa ta wynika z chęci podnoszenia standardu życia emerytów. W przeciwieństwie do 13. emerytury obowiązuje tu kryterium dochodowe w wysokości 2900 zł brutto. Szacujemy, że ok. 8 mln osób otrzyma świadczenie w pełnej wysokości.

- Chciałbym też przypomnieć, że oprócz trzynastej i czternastej emerytury nasz rząd wprowadził ważne zmiany w systemie podatkowym, o wielkiej obniżce podatków dla emerytów.

- Wspieranie seniorów - jak podkreślał premier - to kierunek, który tak długo, jak będziemy rządzić, będziemy kontynuować.

Premier podkreślał, że cieszy się, że powstaje coraz więcej miejsc, gdzie podchodzi się z sercem do seniorów. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu rządowych programów, których celem jest poprawa codzienności naszych rodziców i dziadków.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…