Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ochrona miejsc pracy i ratowanie firm to fundamentalne zadanie państwa. Rząd dba o interesy polskich przedsiębiorców. Nie pozostawia ich bez wsparcia.

Premier Morawiecki podczas wideokonferencji z przedsiębiorcami rozmawiał o mechanizmach pomocowych – tych dotychczasowych i tych, które wkrótce zostaną uruchomione. Do tej pory do polskich firm trafiło ponad 164 mld zł. Dzięki tym środkom udało się uratować nawet 5 mln miejsc pracy.

- Przedsiębiorcy muszą mieć wsparcie ze strony państwa. Nie możemy przewidzieć, kiedy do końca pożegnamy problemy z epidemią, ale mogę obiecać, że państwo polskie nie pozostawi przedsiębiorców, nie pozostawi pracowników samym sobie - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Nie rezygnujemy z dalszego niesienia tej pomocy. Uruchamiamy Tarczę Finansową PFR 2.0. Kolejny etap to 35 mld zł na wsparcie dla mikro, małych i średnich oraz dużych firm. Środki trafią do niemal 40 branż dotkniętych kryzysem.

- W tej tarczy jesiennej będziemy wspierać najbardziej pokrzywdzone branże, ale też wiele firm spoza tych zamkniętych branż. Chcemy w dialogu z przedsiębiorcami, przeprowadzić polską gospodarkę przez te 100 dni odpowiedzialności - podkreślił szef polskiego rządu.

Ostatnie miesiące to czas wyzwań dla światowej gospodarki. Obecny kryzys dotyka wszystkie kraje UE. Prognozy KE pokazują, że z obecnego kryzysu Polska ma szansę wyjść lepiej niż większość państw Unii Europejskiej. Eksperci przewidują łagodny spadek PKB na tle pozostałych państw członkowskich UE.

- To najlepsza wiadomość, którą możemy dziś pokazać. Na tle UE mamy drugie najniższe bezrobocie w całej UE - podsumował premier Morawiecki.

{crossposting}

Czytaj więcej

Błaszczak: Wojsko Polskie musi być zdolne do odstraszania

- Ruszamy z kontraktem na II fazę programu obrony powietrznej Wisła. Podpisałem już zapytanie ofertowe - Letter of Request dotyczący pozyskania 3 dywizjonów czyli 6 baterii systemu Patriot obejmujący radary dookólne, wyrzutnie oraz zapas pocisków rakietowych.

Więcej…

W kwestii surowców – tylko razem!

Autorstwa Ad Meskens - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73870184

Zauważyli Państwo, że wojna na Ukrainie spowodowała, że politycy i komentatorzy, uważający dotąd Unię Europejską za „wyimaginowaną wspólnotę”, zamilkli?

Więcej…

Kredytobiorcy lepsi i gorsi?

Photo by Tierra Mallorca on Unsplash

Wsłuchując się w wypowiedzi polityków odnoszę wrażenie, że w Polsce istnieje tylko jeden rodzaj kredytobiorców, a mianowicie posiadacze kredytów hipotecznych.

Więcej…

Żółwie tempo decyzji ws. NBP i RPP

Łacińska paremia „festina lente” - śpiesz się powoli - wyjątkowo przypadła do gustu naszym parlamentarzystom, gdy chodzi o obsadę stanowisk o kluczowym znaczeniu dla polityki finansowej państwa.

Więcej…

Morawiecki: Ukraina broni najbardziej uniwersalnych i europejskich wartości

Photo by Robert Paul Jensen on Unsplash

Premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą we Lwowie, gdzie doszło do kolejnego rosyjskiego ataku. Odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy i poszkodowanych cywilów.

Więcej…