Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ochrona miejsc pracy i ratowanie firm to fundamentalne zadanie państwa. Rząd dba o interesy polskich przedsiębiorców. Nie pozostawia ich bez wsparcia.

Premier Morawiecki podczas wideokonferencji z przedsiębiorcami rozmawiał o mechanizmach pomocowych – tych dotychczasowych i tych, które wkrótce zostaną uruchomione. Do tej pory do polskich firm trafiło ponad 164 mld zł. Dzięki tym środkom udało się uratować nawet 5 mln miejsc pracy.

- Przedsiębiorcy muszą mieć wsparcie ze strony państwa. Nie możemy przewidzieć, kiedy do końca pożegnamy problemy z epidemią, ale mogę obiecać, że państwo polskie nie pozostawi przedsiębiorców, nie pozostawi pracowników samym sobie - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Nie rezygnujemy z dalszego niesienia tej pomocy. Uruchamiamy Tarczę Finansową PFR 2.0. Kolejny etap to 35 mld zł na wsparcie dla mikro, małych i średnich oraz dużych firm. Środki trafią do niemal 40 branż dotkniętych kryzysem.

- W tej tarczy jesiennej będziemy wspierać najbardziej pokrzywdzone branże, ale też wiele firm spoza tych zamkniętych branż. Chcemy w dialogu z przedsiębiorcami, przeprowadzić polską gospodarkę przez te 100 dni odpowiedzialności - podkreślił szef polskiego rządu.

Ostatnie miesiące to czas wyzwań dla światowej gospodarki. Obecny kryzys dotyka wszystkie kraje UE. Prognozy KE pokazują, że z obecnego kryzysu Polska ma szansę wyjść lepiej niż większość państw Unii Europejskiej. Eksperci przewidują łagodny spadek PKB na tle pozostałych państw członkowskich UE.

- To najlepsza wiadomość, którą możemy dziś pokazać. Na tle UE mamy drugie najniższe bezrobocie w całej UE - podsumował premier Morawiecki.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…