Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Trzecia fala epidemii nie słabnie, dlatego tak ważne jest wsparcie szpitali rezerwowych. Osoby chore na Covid-19 od 20 marca 2021 r. mogą korzystać z pomocy szpitala rezerwowego w Radomiu.

Dla pacjentów przygotowano 80 łóżek. Znajduje się tam także 20 łóżek respiratorowych dla chorych, którzy będą potrzebować specjalistycznej opieki i podłączenia do respiratora.

- Brytyjska mutacja wirusa staje się wersją dominującą. A to oznacza wyższą zarażalność, wyższy stopień transmisji wirusa z człowieka na człowieka i niestety również podniesiony poziom śmiertelności – czyli najgorszej rzeczy, która może nas spotkać. Dobrze, że tutaj powstał kolejny szpital tymczasowy. To jest nasza kolejna linia obrony i dodatkowy rezerwuar miejsc dla osób, które muszą być hospitalizowane - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Chorych na Covid-19 ciągle przybywa. W trosce o zdrowie i życie obywateli rząd od 20 marca rozszerzył zasady bezpieczeństwa w całej Polsce.

- Bardzo mocno chciałbym zaapelować o to, żeby przestrzegać reguł i trzymać się tych obostrzeń, które są wdrożone. Obostrzenia, które wdrożyliśmy w woj. warmińsko-mazurskim działają. Wdrożyliśmy je 2 tygodnie temu i dzisiaj doprowadziło to do trendu spadkowego w zachorowaniach. Oznacza to, że wdrożone przez nas od soboty zasady, na pewno też poskutkują pozytywnie - podkreślił szef rządu.

Wzrost zachorowań na Covid-19 możemy zmniejszyć stosując się do przestrzegania obowiązujących restrykcji, a także szczepiąc się.

- Warto też podkreślić pozytywne działanie szczepionek. W USA i Wielkiej Brytanii widać wyraźny spadek zachorowań i zgonów. Wielka Brytania od samego początku szczepi szczepionką AstraZeneca. To już jest kilkanaście milionów szczepień. To pokazuje, że podjęliśmy słuszną decyzję o nie zawieszeniu tych szczepień. Dostałem raport od pana ministra Michała Dworczyka, z którego wynika, że pojawia się zdecydowanie większa liczba chętnych do szczepienia również tą szczepionką - zaznaczył premier.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…