Za jego pomocą beneficjenci opłacą np. wczasy, kolonie, obozy, tzw. zielone szkoły czy pobyt w hotelu na terenie Polski. Lista obiektów, które przyjmą płatności bonem, jest widoczna od 1 sierpnia br. na stronie: bonturystyczny.gov.pl. Bony będą ważne aż do 31 marca 2022 r.
Jak podkreślił wiceprzewodniczący Kancelarii Prezydenta RP, min. Paweł Mucha:
- Pan Prezydent aktywnie uczestniczy w wypracowywaniu instrumentów prawnych, mających na celu zniwelowanie negatywnych skutków gospodarczych epidemii koronawirusa - mówi dalej Paweł Mucha.
- W marcu prezydent podpisał ustawy tworzące pierwszą odsłonę „Tarczy Antykryzysowej”, następnie promował wszystkie rozwiązania mające na celu wsparcie polskich przedsiębiorców i pracowników. Odpowiadając na postulaty strony społecznej i realizując porozumienie z NSZZ „Solidarność”, Prezydent Andrzej Duda zaproponował także ustanowienie „dodatku solidarnościowego” dla osób, które straciły pracę w wyniku pandemii. Dodatek jest od kilku tygodni wypłacany - wskazuje min. Paweł Mucha.
I kontynuuje:
- Bon turystyczny to kolejny instrument służący pobudzeniu gospodarki w obliczu pandemii, tym razem dedykowany szczególnie mocno doświadczonemu jej skutkami sektorowi usług turystycznych. Z drugiej strony, podobnie jak programy „500+”, czy „Dobry start”, bon stanowi element konsekwentnie prowadzonej przez prezydenta Andrzeja Dudę polityki prorodzinnej. Niezwykle ważne jest, że już w te wakacje będzie można z niego skorzystać, za co szczególne podziękowania należą się zaangażowanym pracownikom Ministerstwa Rozwoju, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Polskiej Organizacji Turystycznej. Skuteczność działań antykryzysowych podejmowanych w Polsce potwierdzają prognozy gospodarcze Komisji Europejskiej, która wskazuje, że znajdujemy się w grupie tych krajów naszego kontynentu, które zostaną w najmniejszym stopniu dotknięte recesją spowodowaną pandemią - stwierdza na zakończenie wiceszef Kancelarii Prezydenta RP.
{crossposting}