Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

500 zł na dziecko do 18. roku życia i dodatkowe 500 zł na dziecko z niepełnosprawnością – tyle wyniesie świadczenie z tytułu bonu turystycznego. Od 1 sierpnia br. można aktywować bon i z niego skorzystać.

Za jego pomocą beneficjenci opłacą np. wczasy, kolonie, obozy, tzw. zielone szkoły czy pobyt w hotelu na terenie Polski. Lista obiektów, które przyjmą płatności bonem, jest widoczna od 1 sierpnia br. na stronie: bonturystyczny.gov.pl. Bony będą ważne aż do 31 marca 2022 r. 

Jak podkreślił wiceprzewodniczący Kancelarii Prezydenta RP, min. Paweł Mucha: 

- Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym stanowi realizację zapowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy o konieczności wsparcia polskich rodzin oraz polskiej branży turystycznej w związku z kryzysem spowodowanym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

- Pan Prezydent aktywnie uczestniczy w wypracowywaniu instrumentów prawnych, mających na celu zniwelowanie negatywnych skutków gospodarczych epidemii koronawirusa - mówi dalej Paweł Mucha.

Jak aktywować bon? Kliknij i sprawdź. 

- W marcu prezydent podpisał ustawy tworzące pierwszą odsłonę „Tarczy Antykryzysowej”, następnie promował wszystkie rozwiązania mające na celu wsparcie polskich przedsiębiorców i pracowników. Odpowiadając na postulaty strony społecznej i realizując porozumienie z NSZZ „Solidarność”, Prezydent Andrzej Duda zaproponował także ustanowienie „dodatku solidarnościowego” dla osób, które straciły pracę w wyniku pandemii. Dodatek jest od kilku tygodni wypłacany - wskazuje min. Paweł Mucha.

I kontynuuje: 

- Bon turystyczny to kolejny instrument służący pobudzeniu gospodarki w obliczu pandemii, tym razem dedykowany szczególnie mocno doświadczonemu jej skutkami sektorowi usług turystycznych. Z drugiej strony, podobnie jak programy „500+”, czy „Dobry start”, bon stanowi element konsekwentnie prowadzonej przez prezydenta Andrzeja Dudę polityki prorodzinnej. Niezwykle ważne jest, że już w te wakacje będzie można z niego skorzystać, za co szczególne podziękowania należą się zaangażowanym pracownikom Ministerstwa Rozwoju, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Polskiej Organizacji Turystycznej. Skuteczność działań antykryzysowych podejmowanych w Polsce potwierdzają prognozy gospodarcze Komisji Europejskiej, która wskazuje, że znajdujemy się w grupie tych krajów naszego kontynentu, które zostaną w najmniejszym stopniu dotknięte recesją spowodowaną pandemią - stwierdza na zakończenie wiceszef Kancelarii Prezydenta RP.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…