Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Globalne trendy, zrównoważony rozwój polskiej energetyki oraz ciepłownictwa to tematy wiodące tegorocznego XX Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego PowerPOL w którym uczestniczył wiceminister klimatu Ireneusz Zyska.

Podczas wystąpienia inauguracyjnego wiceminister Ireneusz Zyska zwrócił uwagę na to, że stoimy u progu energetycznej rewolucji, a tempo zmian klimatycznych wymaga od nas modyfikacji w sposobie produkowania energii, poruszania się, mieszkania, a nawet żywienia. 

- Zmiany klimatu to problem globalny, dlatego musimy podjąć solidarne działania. Energetyka, transport, przemysł, rolnictwo, gospodarka odpadami – przed nami zdecydowane zmiany w dotychczasowym sposobie życia. – mówił podczas wystąpienia inauguracyjnego wiceminister Zyska.

Minister zwrócił uwagę na innowacje i ekosystemy biznesowe, które będą sprzyjać transformacji w kierunku gospodarki niskoemisyjnej.

- Będziemy kroczyć własną drogą, będziemy dążyć do neutralności. Biorąc pod uwagę rozwój nowoczesnych technologii może się okazać, że za te 30 lat wiele rzeczy stanie się bardziej realne niż teraz nam się wydaje - podkreślił wiceminister Zyska. 

- Mamy zdolnych inżynierów i innowacyjne firmy. Czas poczuć wiatr w żaglach. Zresztą wiatr wydaje się być naszym sprzymierzeńcem. Potencjał polskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku szacowany jest na poziomie 10-12 GW. Rozwój morskiej energetyki wiatrowej jest więc naturalnym krokiem w procesie transformacji, która będzie w przyszłości istotnym składnikiem polskiego miksu energetycznego – dodał Ireneusz Zyska.

Podczas debaty inauguracyjnej „Co się wydarzy w energetyce w 2020 roku – perspektywa Rządu i przedsiębiorstw”, wiceminister Ireneusz Zyska mówił o korzyściach, jakie niesie ze sobą transformacja niskoemisyjna oraz inwestycjach, które w dłuższej perspektywie mogą przynieść oszczędności ekonomiczne, korzyści zdrowotne i stworzyć nowe szanse rozwojowe.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…