Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Globalne trendy, zrównoważony rozwój polskiej energetyki oraz ciepłownictwa to tematy wiodące tegorocznego XX Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego PowerPOL w którym uczestniczył wiceminister klimatu Ireneusz Zyska.

Podczas wystąpienia inauguracyjnego wiceminister Ireneusz Zyska zwrócił uwagę na to, że stoimy u progu energetycznej rewolucji, a tempo zmian klimatycznych wymaga od nas modyfikacji w sposobie produkowania energii, poruszania się, mieszkania, a nawet żywienia. 

- Zmiany klimatu to problem globalny, dlatego musimy podjąć solidarne działania. Energetyka, transport, przemysł, rolnictwo, gospodarka odpadami – przed nami zdecydowane zmiany w dotychczasowym sposobie życia. – mówił podczas wystąpienia inauguracyjnego wiceminister Zyska.

Minister zwrócił uwagę na innowacje i ekosystemy biznesowe, które będą sprzyjać transformacji w kierunku gospodarki niskoemisyjnej.

- Będziemy kroczyć własną drogą, będziemy dążyć do neutralności. Biorąc pod uwagę rozwój nowoczesnych technologii może się okazać, że za te 30 lat wiele rzeczy stanie się bardziej realne niż teraz nam się wydaje - podkreślił wiceminister Zyska. 

- Mamy zdolnych inżynierów i innowacyjne firmy. Czas poczuć wiatr w żaglach. Zresztą wiatr wydaje się być naszym sprzymierzeńcem. Potencjał polskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku szacowany jest na poziomie 10-12 GW. Rozwój morskiej energetyki wiatrowej jest więc naturalnym krokiem w procesie transformacji, która będzie w przyszłości istotnym składnikiem polskiego miksu energetycznego – dodał Ireneusz Zyska.

Podczas debaty inauguracyjnej „Co się wydarzy w energetyce w 2020 roku – perspektywa Rządu i przedsiębiorstw”, wiceminister Ireneusz Zyska mówił o korzyściach, jakie niesie ze sobą transformacja niskoemisyjna oraz inwestycjach, które w dłuższej perspektywie mogą przynieść oszczędności ekonomiczne, korzyści zdrowotne i stworzyć nowe szanse rozwojowe.

{crossposting}

Czytaj więcej

Błaszczak: Polska zostaje kolejnym państwem ramowych Eurokorpusu

- Będziemy pracować nad wypełnieniem zobowiązania, które dzisiaj bierzemy na siebie. Po kilku latach zaangażowania w prace organów wewnętrznych Eurokorpusu, Polska już w pełni angażuje się w działania kwatery.

Więcej…

Nowy prezes, stałe wyzwania

Zmiany, zmiany, zmiany… Nie tylko w podatkach, ale także i te, które mogą nastrajać zdecydowanie bardziej optymistycznie.

Więcej…

Błaszczak: 18. Dywizja Zmechanizowana odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO

- 18. Dywizja Zmechanizowana rozrasta się, uzyskała także certyfikację. Dbamy również o rozwój zaplecza technicznego. Jednym z ważnych elementów 18. Dywizji jest 1. Warszawska Brygada Pancerna.

Więcej…

Adamczyk: Dbajmy o swoje bezpieczeństwo

Rozpoczęły się pierwsze wyjazdy na zimowy wypoczynek i pierwsze kontrole autokarów – trwają działania Inspekcji Transportu Drogowego „Bezpieczny autokar – ferie 2022”.

Więcej…

Rodzinny kapitał opiekuńczy wszedł w życie 1 stycznia

Maląg: W ciągu niespełna dwóch tygodni rodzice i opiekunowie złożyli wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy obejmujący 353 tys. dzieci.

Więcej…