Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Program dla Śląska. Logo programu, szary trójwymiarowy model Polski z wyróżnionym Śląskiem

W realizację Programu dla Śląska zostało zaangażowane już 42 mld zł. To stanowi 76 proc. dostępnych środków. Spośród 85. głównych przedsięwzięć w programie 46 jest już realizowanych. W konferencji podsumowującej realizację Programu dla Śląsku uczestniczył minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. 

- W Programie Infrastruktura i Środowisko mamy około 1 miliarda zł tylko na poprawę jakości powietrza w województwie śląskim – poinformował minister. Zakończyliśmy trzy nabory wniosków. Zainteresowanie samorządów jest ogromne – dodał.

Na dofinansowanie termomodernizacji wielorodzinnych budynków mieszkaniowych, modernizacji sieci ciepłowniczych oraz promowanie nowoczesnej produkcji energii elektrycznej i ciepła Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczyli w zakończonym właśnie konkursie 270 mln zł.

- Dostaliśmy 98 wniosków. O dofinansowanie ubiegają się 53 samorządy. Łączny koszt wnioskowanych inwestycji wyniósł 913 mln zł, a wysokość dofinansowania unijnego – 500 mln zł – powiedział Kwieciński.

- Wcześniej o fundusze na termomodernizację mogły starać się tylko wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe – dodał minister. - W tym konkursie mogły wystartować też samorządy. To ważna zmiana w programie i nasza odpowiedź na zapotrzebowanie zgłaszane przez samorządowców – uważa minister.

Program dla Śląska jest największym aktualnie realizowanym przez rząd przedsięwzięciem polityki regionalnej w kraju. To jeden z kluczowych projektów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. - Program nadal ma charakter otwarty, co oznacza, że stale poszukiwane są nowe przedsięwzięcia, które można do niego włączyć – zakończył Jerzy Kwieciński.

{crossposting}

Czytaj więcej

Błaszczak: Polska zostaje kolejnym państwem ramowych Eurokorpusu

- Będziemy pracować nad wypełnieniem zobowiązania, które dzisiaj bierzemy na siebie. Po kilku latach zaangażowania w prace organów wewnętrznych Eurokorpusu, Polska już w pełni angażuje się w działania kwatery.

Więcej…

Nowy prezes, stałe wyzwania

Zmiany, zmiany, zmiany… Nie tylko w podatkach, ale także i te, które mogą nastrajać zdecydowanie bardziej optymistycznie.

Więcej…

Błaszczak: 18. Dywizja Zmechanizowana odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO

- 18. Dywizja Zmechanizowana rozrasta się, uzyskała także certyfikację. Dbamy również o rozwój zaplecza technicznego. Jednym z ważnych elementów 18. Dywizji jest 1. Warszawska Brygada Pancerna.

Więcej…

Adamczyk: Dbajmy o swoje bezpieczeństwo

Rozpoczęły się pierwsze wyjazdy na zimowy wypoczynek i pierwsze kontrole autokarów – trwają działania Inspekcji Transportu Drogowego „Bezpieczny autokar – ferie 2022”.

Więcej…

Rodzinny kapitał opiekuńczy wszedł w życie 1 stycznia

Maląg: W ciągu niespełna dwóch tygodni rodzice i opiekunowie złożyli wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy obejmujący 353 tys. dzieci.

Więcej…