Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zakończyło się coroczne święto konia arabskiego. Zamknęła je Letnia Aukcja Koni Arabskich Summer Sale, na którą wystawiono 19 koni - 16 klaczy i trzy ogiery. Wszystkie konie z tej aukcji sprzedano. Za 19 koni uzyskano kwotę 254 tys. euro. Zakończyła się także aukcja Pride of Poland.

- Tegoroczna aukcja Pride of Poland to sukces polskiej hodowli koni arabskich - ocenił w Janowie Podlaskim minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.

52. aukcja Pride of Poland przyniosła hodowcom prawie 1,6 mln euro. Tyle zapłacono za czternaście sprzedanych arabów.

W obu aukcjach sprzedano konie za 1,852 tys. euro.

- Hodowcy mówią, że była to aukcja na najwyższym poziomie, że jesteśmy światowym punktem na mapie hodowli koni arabskich - podkreślił minister Grzegorz Puda podczas konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim.

- Hodowla koni arabskich To jest nasza duma narodowa i zrobię wszystko, aby tego typu wydarzenia i hodowle wspierać - dodał szef resortu rolnictwa.

Minister podkreślił także rolę jaka w hodowli koni czystej krwi arabskiej odgrywają hodowcy prywatni.

- To bardzo ważne, że konie, których potencjał historycznie wywodzi się z naszych polskich stadnin, rozwijają się również w hodowlach prywatnych. Należy zrobić wszystko, aby hodowle koni arabskich w Polsce odbudowywać, przywracać, wspierać - mówił minister Grzegorz Puda. Zapewnił jednocześnie, że wszystkie polskie stadniny mogą liczyć na wsparcie resortu rolnictwa

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…