Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- Środki finansowe, które mają być przeznaczone w ramach Polskiego Ładu, trafią na wsparcie małych i średnich gospodarstw, w szczególności na wsparcie tworzenia lokalnych przetwórni i ubojni - poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda podczas wizyty na Podkarpaciu.

- Chcemy, aby te małe i średnie gospodarstwa miały po prostu łatwiej, aby funkcjonowały normalnie, tak samo jak te duże gospodarstwa - podkreślił szef resortu rolnictwa.

Minister odwiedził m.in. rodzinne gospodarstwo w Tokarni, w którym spotkał się z miejscowymi rolnikami.

Grzegorz Puda zwrócił uwagę, że intencją rządu jest, aby jak najwięcej środków z Krajowego Planu Odbudowy trafiało bezpośrednio do rolników, bez zbędnego pośrednictwa.

- Chodzi o to, aby jak największa część tych środków finansowych pozwoliła rolnikom na przygotowanie przetworów z tego, co wyprodukują. To jest też duża korzyść dla konsumentów, bo wiadomo, że kupując bezpośrednio u rolnika skracamy łańcuchy pośredników i mamy lepszą cenę - dodał minister.

W trakcie zorganizowanej na miejscu konferencji minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda ponownie przedstawił pięć obszarów wsparcia dla rolników poszkodowanych w wyniku ASF.

Po raz kolejny zaapelował również do nowych mieszkańców wsi, którzy nie są rolnikami, aby podchodzili z pełnym zrozumieniem do trwających żniw i wykonywania niezbędnych prac przez rolników również w porze nocnej.

- Trwają żniwa. Rolnicy muszą wyjechać w pole swoimi traktorami, kombajnami, a one nie osiągają dużych prędkości. Apeluję do kierowców o solidarność z nimi i wyrozumiałość na drodze - apelował minister.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…