Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 Platforma inPZU to wiele możliwości i usług pod jednym adresem

PZU uruchomił bezpłatny internetowy serwis inpzu.pl do obsługi pracowniczych planów kapitałowych przez pracowników. System umożliwia sprawdzanie stanu oszczędności, kontrolowanie wysokości wpłat odprowadzanych na rachunek w PPK i składanie zleceń.

– Stawiamy na funkcjonalność i wygodę – mówi wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek, odpowiedzialny w Grupie PZU za pracownicze plany kapitałowe. - Oferujemy pracownikom łatwy dostęp do ich rachunków dzięki intuicyjnej w użytkowaniu i dostępnej o każdej porze platformie inPZU. Mogą z niej korzystać także przy użyciu smartfonów – dodał wiceprezes.

Serwis, dostępny pod internetowym adresem inPZU.pl, jest częścią działającej od ub.r. innowacyjnej platformy o tej samej nazwie, która pozwala również na zakup jednostek funduszy inwestycyjnych i obsługę funduszy.

– Platforma inPZU to wiele możliwości i usług pod jednym adresem - mówi dalej wiceprezes. - W panelu PPK pracownicy znajdą informację o stanie swoich oszczędności i dokonywanych wpłatach, a także o wycenie i stopie zwrotu funduszy PPK. Będą mogli składać zlecenia dotyczące m.in. wysokości wpłat, podjęcia pieniędzy, a także decydować o zmianie sposobu inwestowania swoich oszczędności – tłumaczy.

Przypomina, że już w maju wystartował serwis e-PPK do obsługi pracowniczych planów kapitałowych przez pracodawców: - Pozwala na proste dokonywanie wielu skomplikowanych czynności: od zgłaszania pracowników do PPK, poprzez przekazywanie list wpłat na ich rachunki, po przesyłanie ich dyspozycji, np. o odprowadzaniu wpłat dodatkowych - wyjaśnia Żółtek. - To element naszej filozofii, aby w maksymalny sposób ułatwić pracownikom i pracownikom obsługę PPK – dodaje.

Grupa PZU już 1 lipca, w ciągu kilku godzin od startu pracowniczych planów kapitałowych, zawarła kilkadziesiąt umów o zarządzanie PPK. W połowie lipca taką umowę z PZU podpisał PKN Orlen, największa firma w Europie Środkowo-Wschodniej. Wśród pozostałych klientów są Grupa Energa i Polskie Radio.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…