- Polska to dla Huawei ważny rynek z dużym potencjałem rozwoju – stwierdził podczas XVIII Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury w warszawskim hotelu Arche Tonny Bao, prezes, dyr. zarządzający Huawei Polska.
Implementowanie sieci 5G w Polsce, będziemy przeprowadzać odpowiednio przekształcając, rozszerzając parametry i dostępność dotychczasowej sieci 4G.
– Jesteśmy też obecni praktycznie na wszystkich kontynentach; w Europie nasza pozycja jest szczególnie silna w Wielkiej Brytanii i w Niemczech – poinformował prezes. Wśród znaczących sektorów, w których operuje zarządzana przez niego firma w naszym kraju wskazał m.in. banki, administrację, energetykę, firmy telekomunikacyjne. Do priorytetów rozwoju Huawei w Polsce należą także inwestycje w rozwój sieci 5G w ramach strategii przyjętej przez resort cyfryzacji.
- Polska jest dla nas ważna, bo leży w centrum Europy i jest jednym z 28. krajów członkowskich Unii Europejskiej – dodał prezes Bao. – To jeden z pierwszych krajów w Europie, gdzie rozpoczęliśmy działalność. Implementowanie sieci 5G w takim kraju, jak Polska, będzie przede wszystkim polegać na przeprowadzaniu na drodze ewolucyjnej przekształcania dotychczasowej sieci 4G. Rozwój 5G z naszego punktu widzenia to nie kwestia kosztów, lecz czasu.
W przekonaniu Bao jednym z głównych zagadnień jego firmy nie tylko w Polsce, ale praktycznie wszędzie na świecie, gdzie funkcjonuje, jest cyberbezpieczeństwo. – W pierwszym rzędzie chodzi nam o zapewnienie jego odpowiedniego poziomu w Internecie – zauważył prezes Huawei Polska.
- Umiemy dostosować naszą działalność, tak, by spełniać normy cyberbezpieczeństwa w każdym kraju, gdzie jesteśmy. Traktujemy to priorytetowo. To nie ulega żadnej wątpliwości – podkreślił Tonny Bao. - Zapewnianie odpowiedniego poziomu cyberbezpieczeństwa wszędzie tam, gdzie się pojawiamy, stanowi istotną część ekosystemu, w jakim działamy. Mamy w końcu dostęp do wielu danych – musimy w związku z tym przestrzegać istniejących rekomendacji ze strony Komisji Europejskiej na temat zabezpieczania tych danych, tak, by nie były wykorzystywane w niewłaściwy sposób zarówno przez nas, jak i naszych partnerów – zapewnił na zakończenie prezes Huawei Polska.
Każdego roku, w drugą sobotę maja w godzinach 12.00-16.00 będzie trwało sprzątanie grobów opuszczonych: żołnierzy, bezdomnych oraz cudzoziemców. Wiem, że w każdym kraju na świecie są cmentarze, gdzie znajdzie się choć kilka samotnych grobów. Mocno zabiegam o to, by akcja z czasem miała światowy zasięg. Jestem w kontakcie z amerykańskimi misjonarzami, którzy są “rozsiani” po całym świecie. Mają dużą sieć kontaktów. Trwają także rozmowy z mułłą i rabinem. Mam nadzieję, że włączy się także kardynał Konrad Krajewski. Oczywiście najlepiej byłoby jakby zaangażował się również papież. To jakby są główne założenia, w kierunku których czynię kroki - mówi Marzena Skowyra. Nie zapominajmy o opuszczonych grobach.
Marzena Skowyra
Od początku lat 90 budowaliśmy nasz rynek napojów, soków i nektarów w oparciu o polskie smaki, firmy i smaki. We wszystkich krajach UE, a szczególnie w Europie Środkowej, dominują produkty koncernów zagranicznych. U nas dominują nasze. Stało się tak przez mądrą politykę firm i rządów. Polskie napoje już w latach 90 były lepsze, zawierały więcej soków. Polacy wybierali je, bo dobrze wpływają na zdrowie, dają dodatkową wartość za podobną cenę, a produkty zagraniczne są oparte na chemii. Utrzymanie podatku na dotychczasowym poziomie jest rzeczą priorytetową
Julian Pawlak
Pół roku temu dokonano pewnego rodzaju rewolucji w systemie. Mianowicie zmieniono operatora e-myta z prywatnego na państwowego. Były dwa argumenty – po pierwsze miało to być tańszym rozwiązaniem i dać większą kontrolę państwu, dzięki takim instytucjom m. in. jak policja. Po tych sześciu miesiącach chcemy przyjrzeć się, czy te założenia zostały zrealizowane. Sprawdzimy także czy środki były adekwatne do efektów, czyli czy potrzebne były aż tak wielkie zmiany. Porównamy też system z tymi z innych państw. Krajowy System Poboru Opłat pod lupą Instytutu Staszica
Dawid Piekarz
Często nie mówi się już o „telemedycynie”, ale znacznie szerzej - o „telezdrowiu” czy „zdrowiu cyfrowym”. Nie chodzi wyłącznie o proste rozwiązania umożliwiające kontakt między pacjentem a lekarzem on-line. Mówimy o całym ekosystemie rozwiązań technologicznych i medycznych przenoszących procesy diagnostyki, terapii i rehabilitacji na zupełnie nowe poziomy. W otolaryngologii koncentrujemy się przede wszystkim na diagnostyce i rehabilitacji – w domu pacjenta czy w lokalnym ośrodku. Polacy bardzo chętnie korzystają z takich możliwości, jednak z punktu widzenia całego systemu napotykamy na wiele trudności. Polacy leczą zdalnie w Azji i Afryce
Piotr H. Skarżyński
Czytaj więcej
W kwestii surowców – tylko razem!
Autorstwa Ad Meskens - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73870184
Zauważyli Państwo, że wojna na Ukrainie spowodowała, że politycy i komentatorzy, uważający dotąd Unię Europejską za „wyimaginowaną wspólnotę”, zamilkli?
Wsłuchując się w wypowiedzi polityków odnoszę wrażenie, że w Polsce istnieje tylko jeden rodzaj kredytobiorców, a mianowicie posiadacze kredytów hipotecznych.
Łacińska paremia „festina lente” - śpiesz się powoli - wyjątkowo przypadła do gustu naszym parlamentarzystom, gdy chodzi o obsadę stanowisk o kluczowym znaczeniu dla polityki finansowej państwa.
Morawiecki: Ukraina broni najbardziej uniwersalnych i europejskich wartości
Photo by Robert Paul Jensen on Unsplash
Premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą we Lwowie, gdzie doszło do kolejnego rosyjskiego ataku. Odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy i poszkodowanych cywilów.