Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przygotowujemy szereg rozwiązań na czas postpandemiczny. Pracujemy nad Nową Polityką Przemysłową, strategią produktywności i nową polityką eksportową czy też nad długofalowym wsparciem dla branży turystycznej - powiedział wicepremier Jarosław Gowin na debacie online „Goverment Spending or Organic Recovery? Remedy for the Polish Economy after Covid-19”.

- Straty, jakie poniosła polska gospodarka wskutek pandemii COVID-19, na tle innych państw unijnych są stosunkowo niewielkie. W ciągu minionego roku, w ramach kolejnych odsłon Tarczy Antykryzysowej do polskich firm trafiło już ponad 205 mld zł. Dzięki temu udało nam się również uratować ponad 7 mln miejsc pracy - podkreślił wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

I dodał: 

- Trzy czynniki zdecydowały o tym, że przez pandemię przechodzimy stosunkowo suchą stopą. Po pierwsze:  struktura naszej gospodarki z dobrymi wynikami przemysłu i eksportu. Po drugie: determinacja polskich przedsiębiorców, których uważam za prawdziwych bohaterów minionego roku. I wreszcie po trzecie: dobrze zaplanowana, już wiosną 2020 r., akcja pomocowa dla firm i ich pracowników, która najpierw obejmowała wiele gałęzi polskiej gospodarki, a teraz ma charakter punktowy  i jest adresowana do tych branż, które najdłużej i najintensywniej odczuwają negatywne skutki pandemii - stwierdził wicepremier.

Debata odbyła się w ramach 10. edycji LSE Polish Economic Forum. Polish Economic Forum to największa konferencja o Polsce, która odbywa się poza granicami naszego kraju. Za jej organizację odpowiadają polscy studenci prestiżowej brytyjskiej uczelni London School of Economics and Political Science. Główny temat tegorocznej, jubileuszowej edycji Forum brzmi: „Changes: After a year of unprecedented disruption”

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…