Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź podczas konferencji prasowej poinformował, że w całym roku firma zrealizuje 100% planu wydobycia i produkcji i nadrobi przestoje związane z remontem pieca.

- Piec w Hucie Głogów II pracuje, został oddany wcześniej niż było planowane. Piec w Hucie Głogów I zwiększa wydajność. Spokojnie możemy nadrobić mniejszą produkcję i jest duża szansa na 100% realizacji planów w zakresie miedzi elektrolitycznej, ale też miedzi w koncentracie i srebra w koncentracie – powiedział Chludziński

Prowadzimy przegląd strategiczny KGHM i będziemy chcieli wrócić do rynku z wynikami tego przeglądu. Click to Tweet  

Jeśli chodzi o aktywa zagraniczne – przyglądamy się założeniom ekonomicznym projektów. Realizowane programy zaczynają przynosić efekty – widzimy to w EBITDA Sierra Gorda w I półroczu. - uważa.

Dodał, że w kopalni Sierra Gorda w II połowie roku planowane jest wydobycie rudy o większej zawartości miedzi.

- Patrząc na wyniki, jesteśmy optymistycznie nastawieni i zakładamy, że plany są wykonalne również jeśli chodzi o II półrocze – stwierdził Chludziński.

Poinformował także że w zakresie sprzedaży miedzi płatnej spółka również zakłada osiągnięcie 100% planu.

Spółka podała w prezentacji, że w I półroczu produkcja KGHM Polska Miedź wyniosła: 205 tys. ton miedzi w koncentracie (plan na cały rok to 389 tys. ton), 640 tys. ton srebra w koncentracie (plan to 1179 tys. ton), 171 tys. ton miedzi elektrolitycznej z wsadów własnych (plan to 381 tys. ton), 56 tys. ton miedzi elektrolitycznej z wsadów obcych (plan to 113 tys. ton) oraz 478 ton srebra metalicznego (plan to 1166 ton).