Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podchorążowie, którzy rozpoczęli Powstanie Listopadowe kierowali się wzniosłymi pobudkami. Dążyli do tego, żeby Polska była wolna. Kochali naszą Ojczyznę. Jestem o tym przekonany, że podobne pobudki kierują wami w codziennej realizacji zadań i przygotowywaniu się do służby.

To jest niezwykle istotne, dlatego, żeby Polska była bezpieczna. Potrzebna jest sztafeta pokoleń, istotne jest przesłanie, pewien kod genetyczny, któremu jesteśmy wierni, który przekazujemy z pokolenia na pokolenie - powiedział do podchorążych z uczelni wojskowych Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

W 191. rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego, na dziedzińcu Belwederu w Warszawie szef MON wziął udział w uroczystym apelu.

- W Dniu Podchorążego składam podziękowania przede wszystkim tym, którzy zdecydowali się na to, żeby zostać oficerami Wojska Polskiego. To jest bardzo istotne dla bezpieczeństwa Ojczyzny, żeby młodzi ludzie decydowali się na to, żeby służyć Polsce. Polska jest bezpieczna wtedy, kiedy zarówno siły zbrojne, jak i inne służby stojące na straży bezpieczeństwa są silne. Tak jest teraz, dlatego, że konsekwentnie wzmacniamy zarówno Wojsko Polskie, jak również modernizujemy służby podległe ministrowi spraw wewnętrznych i administracji. Przygotowany jest kolejny program modernizacji służb MSWiA. Robimy tak, dlatego, że tylko Polska bezpieczna może się rozwijać, a nam zależy na rozwoju naszej Ojczyzny - mówił minister.

Zgodnie z tradycją, podczas  apelu, podchorążowie wojskowych uczelni ubrani byli w historyczne stroje wystawili honorowe posterunki przed Belwederem. Szef MON podziękował żołnierzom Wojska Polskiego i funkcjonariuszom innych służb za wspólną służbę na granicy polsko-białoruskiej.

- Dziękuję za to, że podjęliście się tych zadań. One są ambitne. Widzimy, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej. Widzimy jak ważna jest służba ramię w ramię żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Staży Graniczny, Policji. Oni wszyscy stanowią gwarancję bezpieczeństwa naszej Ojczyzny - powiedział.

{crossposting}

Czytaj więcej

Franki szwajcarskie, mieszkania i domy - polskie

Photo by Odin Aerni on Unsplash

Obyś żył w ciekawych czasach - te słowa wypowiedziane przez brytyjskiego polityka Josepha Chamberlaina w 1898 r. ziszczają się, jak mało kiedy ostatnich latach, a nawet miesiącach: ledwo minęła pandemia od miesięcy Putin wojną w Ukrainie podsyca światowy kryzys ekonomiczny - z bijącą kolejne rekordy inflacją, niewidzianymi od dwóch dekad w takiej wysokości stopami procentowymi i słabnącym wzrostem gospodarczym.

Więcej…

Bezpieczeństwo kosztuje - energetyczne również

Odnoszę nieodparte wrażenie, że minione dwadzieścia lat naszym wnukom i prawnukom będzie jawić się jako era niesłychanie niskich cen. Bowiem to, co obserwujemy wokół nas, to niestety nie przejściowa drożyzna, lecz koniec pewnej epoki.

Więcej…

Jak powinna wyglądać pielęgnacja cery trądzikowej?

Photo by Omid Armin on Unsplash

Niedoskonałości na skórze to powszechny problem. Wbrew pozorom nie dotyczą one jedynie nastolatków przechodzących okres dojrzewania.

Więcej…

Gliński: W Milanówku, budujemy bibliotekę, 47 w całej Polsce

- Łącznie ze środkami samorządowymi budżet Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-25 wynosi 1 miliard 100 tys. zł. Istotnym elementem programu jest finansowanie budowy, rozbudowy, jak również remontów gminnych bibliotek.

Więcej…

Poboży: To wy - strażacy, druhny i druhowie - jesteście najważniejszą siłą

Na Warmii i Mazurach odbyły się obchody Dnia Strażaka. Wiceminister Błażej Poboży uczestniczył w uroczystościach w Nidzicy oraz w Szczytnie, podczas których wręczył strażakom odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Więcej…