Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podchorążowie, którzy rozpoczęli Powstanie Listopadowe kierowali się wzniosłymi pobudkami. Dążyli do tego, żeby Polska była wolna. Kochali naszą Ojczyznę. Jestem o tym przekonany, że podobne pobudki kierują wami w codziennej realizacji zadań i przygotowywaniu się do służby.

To jest niezwykle istotne, dlatego, żeby Polska była bezpieczna. Potrzebna jest sztafeta pokoleń, istotne jest przesłanie, pewien kod genetyczny, któremu jesteśmy wierni, który przekazujemy z pokolenia na pokolenie - powiedział do podchorążych z uczelni wojskowych Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

W 191. rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego, na dziedzińcu Belwederu w Warszawie szef MON wziął udział w uroczystym apelu.

- W Dniu Podchorążego składam podziękowania przede wszystkim tym, którzy zdecydowali się na to, żeby zostać oficerami Wojska Polskiego. To jest bardzo istotne dla bezpieczeństwa Ojczyzny, żeby młodzi ludzie decydowali się na to, żeby służyć Polsce. Polska jest bezpieczna wtedy, kiedy zarówno siły zbrojne, jak i inne służby stojące na straży bezpieczeństwa są silne. Tak jest teraz, dlatego, że konsekwentnie wzmacniamy zarówno Wojsko Polskie, jak również modernizujemy służby podległe ministrowi spraw wewnętrznych i administracji. Przygotowany jest kolejny program modernizacji służb MSWiA. Robimy tak, dlatego, że tylko Polska bezpieczna może się rozwijać, a nam zależy na rozwoju naszej Ojczyzny - mówił minister.

Zgodnie z tradycją, podczas  apelu, podchorążowie wojskowych uczelni ubrani byli w historyczne stroje wystawili honorowe posterunki przed Belwederem. Szef MON podziękował żołnierzom Wojska Polskiego i funkcjonariuszom innych służb za wspólną służbę na granicy polsko-białoruskiej.

- Dziękuję za to, że podjęliście się tych zadań. One są ambitne. Widzimy, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej. Widzimy jak ważna jest służba ramię w ramię żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Staży Graniczny, Policji. Oni wszyscy stanowią gwarancję bezpieczeństwa naszej Ojczyzny - powiedział.

{crossposting}

Czytaj więcej

Morawiecki: KSO, NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy

Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Dzięki proponowanym rozwiązaniom takim jak m.in. wdrożenie KSO czy NSO dostęp do pomocy dla pacjentów będzie sprawiedliwy w całym kraju.

Więcej…

Komu Polacy mogą jeszcze ufać?

Niewiele zostało instytucji, których nie udało się wciągnąć w bieżącą grę polityczną. Jedną z nielicznych jest Rzecznik Praw Obywatelskich – urząd, który od lat cieszy się prestiżem, a który na szczęście sprawowali wybitni prawnicy i osoby mocno angażujące się w obronę praw obywateli, także przedsiębiorców. Tym bardziej smuci medialne zamieszanie wokół tej instytucji.

Więcej…

Buda: Stany Zjednoczone są dla Europy partnerem strategicznym - politycznie i gospodarczo

Reforma Światowej Organizacji Handlu (WTO), relacje handlowe UE-USA i wsparcie handlowe dla Ukrainy to tematy poruszane podczas posiedzenia Rady UE ds. Zagranicznych w formacie handel w Brukseli.

Więcej…

Kowalczyk: wartość dodana dla rolnika

Wicepremier Henryk Kowalczyk udziela wywiadu telewizyjnego (fot. MRiRW)

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Brześciu Kujawskim przypomniał, że Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) jest programem, który ma wzmocnić gospodarki wszystkich krajów europejskich po pandemii COVID-19.

Więcej…

Maląg: Obecnie jesteśmy na 4. miejscu w Europie z najniższym bezrobociem

Młodzież z całego kraju zgromadziła się w Warszawie na konferencji poświęconej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Udział w dyskusji wzięła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Więcej…